Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.

Niebezpieczne zastrzyki

Grupa poznańskich lekarzy wystosowała petycję do Parlamentu Europejskiego, w której medycy domagają się wprowadzenia nowych strzykawek jednorazowych. W ocenie lekarzy, używane obecnie w Polsce strzykawki jednorazowe są tak skonstruowane, że podczas zabiegu, w którym strzykawka jest napełniana dwukrotnie, może dojść do zakażenia.

Zdaniem Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych strzykawki stosowane w Polsce nie są brudne, jeśli były zakupione u legalnego dostawcy, mają certyfikaty jakości i są używane zgodnie z instrukcją.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH