Niebezpieczne zastrzyki

Grupa poznańskich lekarzy wystosowała petycję do Parlamentu Europejskiego, w której medycy domagają się wprowadzenia nowych strzykawek jednorazowych. W ocenie lekarzy, używane obecnie w Polsce strzykawki jednorazowe są tak skonstruowane, że podczas zabiegu, w którym strzykawka jest napełniana dwukrotnie, może dojść do zakażenia.

Zdaniem Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych strzykawki stosowane w Polsce nie są brudne, jeśli były zakupione u legalnego dostawcy, mają certyfikaty jakości i są używane zgodnie z instrukcją.

Z przesłanych “Dziennikowi Polskiemu” ekspertyz wynika, że dostępne na naszym rynku strzykawki posiadają europejski certyfikat jakości i są całkowicie bezpieczne dla pacjentów. Pod jednym warunkiem: że są używane zgodnie z instrukcją.

Jak pisze “Dziennik Polski” sprawa jest jednak bardzo poważna. Wkrótce lekarze z Poznania zostaną poproszeni przez członków Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego, której przewodniczy europoseł Marcin Libicki, o dokładne zreferowanie problemu. Potem w tej sprawie wypowie się unijny komisarz ds. zdrowia.

4.9/5 - (155 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH