Bliźniaki trzeciego typu

Odkryto nowy, trzeci typ bliźniąt. Badana przez naukowców zagadkowa para bliźniąt okazała się bowiem identyczna, jeśli chodzi o geny matki, ale tylko połowę genów po ojcu ma wspólną – informuje “Journal of Human Genetics.”

Typowe bliźnięta są albo jednojajowe – powstałe przy podziale jednej zapłodnionej komórki jajowej, albo dwujajowe – z dwóch zapłodnionych jednocześnie komórek jajowych. Te ostatnie są zwykle dużo mniej podobne do siebie niż jednojajowe, mogą też różnić się płcią.

Wizyta króla

Król Arabii Saudyjskiej Abdullah, który sfinansował operację Olgi i Darii Kołacz – odwiedzi wkrótce Kraków.

Jak informuje “Gazeta Krakowska” saudyjski monarcha będzie wizytował School of Medicine in English, angielskojęzyczny wydział Collegium Medicum w Krakowie. Abdullah ma prawdopodobnie rozmawiać o zwiększeniu liczby studentów Saudyjczyków w Polsce oraz o rekrutowaniu polskich lekarzy do saudyjskich szpitali.

Bliźnięta na wysokości

Wysokie kobiety mają większe szanse na urodzenie bliźniąt lub trojaczków niż
kobiety niższego wzrostu – zaobserwował amerykański ginekolog.

Obserwacje prowadzone przez Dr Gary Steinman z Long Island Jewish Medical Center pokazały, że kobiety, które przeszły ciąże mnogie, były średnio ponad
2,5 cm wyższe niż wynosi średnia dla USA (ok. 160 cm). Na łamach pisma
“Journal of Reproductive Medicine” naukowiec twierdzi, że taka zależność może mieć związek z hormonem określanym jako IGF. Wpływa on zarówno na wzrost kości, jak i na proces jajeczkowania.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH