Wizyta króla

Król Arabii Saudyjskiej Abdullah, który sfinansował operację Olgi i Darii Kołacz – odwiedzi wkrótce Kraków. Jak informuje “Gazeta Krakowska” saudyjski monarcha będzie wizytował School of Medicine in English, angielskojęzyczny wydział Collegium Medicum w Krakowie. Abdullah ma prawdopodobnie rozmawiać o zwiększeniu liczby studentów Saudyjczyków w Polsce oraz o rekrutowaniu polskich lekarzy do saudyjskich szpitali.

Prof. Jerzy Sadowski, kierownik Kliniki Chirurgii, Serca i Naczyń Instytutu Kardiologii Collegium Medicum UJ, mówi, że współpraca z krajami arabskimi to wielka szansa dla krakowskiej medycyny. “Można stworzyć ekipy operujące, które by jeździły na wymianę do tych krajów, np. na sześć miesięcy. Arabscy pacjenci mogliby zaś leczyć się u nas – to o wiele tańsze niż w ich kraju, czy Europie Zachodniej – mówi reporterowi “Gazety Krakowskiej”profesor.

Drugą placówką medyczną, którą odwiedzi saudyjski monarcha, będzie Międzynarodowe Centrum Leczenia Zaburzeń Słuchu w Kajetanach niedaleko Warszawy.

Ciekawie zapowiada się też spotkanie króla z bliźniaczkami i ich matką. Abdullah sfinansował operację dzieci i rehabilitację za ok. 1 mln dolarów. Teraz dziewczynki czeka ostatni zabieg korygujący po operacji. Olga i Daria mają przyjechać do kliniki w Rijadzie na początku lutego, zostaną tam do końca marca. Dlatego wizyty arabskiego króla można spodziewać się najwcześniej w kwietniu – pisze “Gazeta Krakowska”.

4.6/5 - (195 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH