Medycyna estetyczna - jak pozbyć się nieestetycznych śladów?

Medycyna estetyczna: Jak pozbyć się nieestetycznych śladów?

Medycyna estetyczna daje możliwość poprawy swojego wyglądu. Szczególnie dedykowana jest do osób, które chcą spełnić swoje marzenia o idealnym ciele – nie ważne czy chodzi o to, by pozbyć się problemu zbędnego owłosienia, usunąć brodawki czy powiększyć piersi.

Czasem zdarza się tak, że zabiegi medycyny estetycznej również powodują powstawanie nieestetycznych śladów i blizn. Czasem pojawiają się oparzenia i rany. Czy błędy specjalistów można naprawić? Do kogo się zwrócić?

Wybierz dobrego specjalistę medycyny estetycznej

Zwróć się do wykwalifikowanych specjalistów, mających referencje i doświadczenie, którzy przestrzegają procedur zabiegowych. To, z jakim specjalistą będziesz pracować, może przełożyć się na końcowy efekt. Pamiętaj, że dobry specjalista nie pozostawia pacjenta samego sobie.

Dobry specjalista powinien polecić odpowiednią pielęgnację i przepisać lub zalecić stosowanie preparatów, które pomogą osiągnąć optymalne efekty zabiegu i zapobiec bliznom czy innym niechcianym pamiątkom – mówi dr Andrzej Krajewski z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej w Kołobrzegu.

Medycyna estetyczna na oparzenia

– Zabiegi z zastosowaniem lasera takie jak np. depilacja niosą za sobą ryzyko oparzeń. Dlatego kluczowe jest dobranie odpowiedniego natężenia wiązki, dostosowanego do typu skóry i do potrzeb pacjenta. Nieumiejętne wykorzystanie lasera może powodować oparzenia i rany, a w efekcie blizny – przestrzega dr Andrzej Krajewski.

Jeśli trafisz na złego specjalistę, przez którego borykasz się problemem oparzeń, to przede wszystkim zadbaj o pielęgnację. Doskonale w takiej sytuacji sprawdzają się preparaty zawierające wyciąg z aloesu oraz witaminę C, przyspieszającą gojenie się ran. Dodatkowo pamiętajmy, aby w celu szybszej regeneracji skóry wzbogacić swoją dietę o cynk, kwasy omega-3, olej lniany, witaminy z grupy B, głównie witaminę B5 oraz witaminę A i E.

Pozbądź się nieestetycznych śladów

Pielęgnacja oparzeń może nie wystarczyć. Pozostają nieestetyczne blizny, które mogą wydawać się nie do usunięcia. Oczywiście, każdy powinien wiedzieć, że każdy zabieg wymagający interwencji chirurgicznej pozostawia po sobie blizny po nacięciach czy nakłuciach. W przypadku nieestetycznych śladów po nieudanych zabiegach, medycyna estetyczna posiada na nie sposób. Dzięki zabiegom laserowym możemy całkowicie pozbyć się blizn. Warto jednak pamiętać, by zabieg wykonać u doświadczonego specjalisty.

Uszkodzenia podczas zabiegów medycyny estetycznej czy też chirurgii plastycznej zdarzają się bardzo często. To specjalista powinien zadbać o to, by skutki zabiegu były jak najmniejsze. Oczywiście chodzi o to, by ślady i mikroblizny były jak najmniejsze lub nie było ich wcale.


Źródło: informacja prasowa 

4.6/5 - (5 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH