Analiza pierwiastkowa włosa

Analiza pierwiastkowa włosa – czym jest?

Jeśli czujesz się osłabiona? Wypadają ci włosy? Dbasz o suplementację diety a jednak mimo to nie czujesz się w pełni na siłach? Czas sprawdzić prawdziwą przyczynę tego typu rzeczy. Analiza pierwiastkowa włosa może być kluczem do rozpoznania dolegliwości, wykrycia niedoborów mikroelementów oraz obecności toksycznych metali w organizmie.

Włosy są lustrem kondycji naszego ciała

Analiza pierwiastkowa włosów (APW) jest nowoczesną metodą diagnostyczną umożliwiającą ocenę stanu odżywiania organizmu, określenie typu metabolicznego i tendencji zdrowotnych. Metoda ta polega na wprowadzeniu próbki włosów (zazwyczaj jest to około 200-300 mg włosów niefarbowanych) do specjalnego mikroskopu, a następnie odczytaniu sygnału analitycznego emitowanego przez tę włosy.

Wyniki interpretuje się na podstawie ilości 28 pierwiastków, w tym 19 pierwiastków odżywczych i 9 pierwiastków toksycznych i ich wzajemnych proporcji we włosach. To pozwala określić jaki jest stan równowagi pierwiastkowej organizmu. Badanie to pozwala zapobiec potencjalnym chorobom, które mogą pojawić się w przyszłości oraz wykryć wszelkie zaburzenia.

Badania krwi a analiza pierwiastkowa włosa

Badania krwi są typem badania, który pozwala ocenić stan funkcjonowania naszego organizmu w danym momencie. Przybliża obraz obecnej kondycji organizmu i wskazuje na występujące w danym momencie problemy zdrowotne. Badanie krwi przedstawia wynik na zasadzie “tu i teraz” – nie mamy możliwości dowiedzieć się, jak wyglądała kondycja naszego organizmu jeszcze kilka miesięcy temu.

Analiza pierwiastkowa włosa natomiast pozwala nam spojrzeć na stan naszego organizmu nieco dalej. Dzięki niej możemy poznać przyczyny, które spowodowały lub mogą spowodować wystąpienie problemów zdrowotnych w przyszłości.

Włos jest miejscem, w którym znajdują się różne substancje pomagające utrzymać organizmowi równowagę biologiczną. Robiąc odpowiednie badanie, możemy wyciągnąć z niego informację o zaburzeniach równowagi pierwiastków. Zarówno niedoborach jak i nadmiarach (w tym także szkodliwych toksyn). Obraz ten obejmuje okres na przestrzeni nawet kilkunastu miesięcy, co pozwoli precyzyjniej określić potrzeby naszego organizmu.

Analiza pierwiastkowa włosa
zdj. prasowe

Dla kogo jest analiza pierwiastkowa włosów?

Badanie tego typu dedykowane jest i polecane osobom mającym problemy z zachowaniem kondycji fizycznej i psychicznej. To doskonała diagnostyka dla tych, którzy dbają o swoje zdrowie, osób pracujących w stresie, uprawiających sport (zarówno amatorsko jak i zawodowo). Można ją wykonywać także u dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Wykonuje się ją najczęściej przy równego rodzaju zaburzeniach gastrologicznych, hormonalnych, neurologicznych, dermatologicznych i kardiologicznych.


Źródło: informacja prasowa / kreacjaciala.pl

4.7/5 - (7 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH