Abdominoplastyka - plastyka powłok brzusznych

Abdominoplastyka – korekta fałd brzucha

Często zdarza się przypadki, kiedy po intensywnym odchudzaniu pozostają nieestetyczne ślady, w postaci obwisłych, luźnych fałd skórnych na brzuchu. To skutecznie odbiera satysfakcję z dobrze przepracowanej diety i procesu odchudzania. Jak sobie z tym poradzić? Na ratunek przybywa abdominoplastyka. 

Dla kogo abdominoplastyka?

Szybkiej utracie wagi bardzo często towarzyszą efekty uboczne w postaci obwisłej skóry brzucha, której wygląd pomimo stosowania ćwiczeń i diety nie ulega poprawie. Ten problem w równym stopniu dotyczy kobiet i mężczyzn.

To dla nich dedykowana jest metoda operacji plastycznej powłok brzusznych, czyli abdominoplastyka. Do grupy tej, możemy zaliczyć kobiety po przebytej ciąży, które muszą radzić sobie z nadmiarem skóry w okolicy podbrzusza.

Na czym polega abdominoplastyka?

Plastyka powłok brzusznych to zabieg chirurgiczny, który ma na celu zredukowanie nieestetycznych fałd skóry na brzuchu. Polega on na wycięciu nadmiaru tkanki skórno-tłuszczowej zlokalizowanej poniżej pępka oraz korekty mięśni prostych brzucha.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, a wszystkie cięcia przebiegają w okolicy podbrzusza. W wyniku zabiegu powstaje blizna, która nie znika w czasie rekonwalescencji, jednak istnieją metody, by zminimalizować widoczność blizny, np. poprzez poprowadzenie cięcia poniżej linii bielizny lub (w przypadku kobiet) w miejscu blizny po cesarskim cięciu.

Czynności przed operacją

Decyzję o plastyce powłok brzusznych chirurg plastyczny podejmuje na podstawie wywiadu z pacjentem oraz ogólnych wyników badań. Na dwa tygodnie przed ustalonym terminem zabiegu powinno się odstawić wszelkiego rodzaju używki (tytoń, alkohol) oraz leki przeciwbólowe. Należy również zrezygnować z bardzo rygorystycznych diet. Bardzo ważne jest przestrzeganie powyższych zasad, ponieważ zaniedbanie może doprowadzić do poważnych powikłań podczas operacji i wydłużenia czasu gojenia.

Leczenie po zabiegu abdominoplastyki

Po udanym zabiegu abdominoplasyki, pacjent powinien znajdować się jeszcze przez 2-3 pod obserwacją lekarzy w szpitalu. Szwy zdejmuje się do 14 dni po zabiegu. W okresie kolejnych 6 tygodni pacjent musi nosić specjalne ubranie uciskowe, które pomaga w rekonwalescencji i eliminacji opuchlizny. Przez pewien czas po zabiegu, odczuwalne będzie osłabienie, zaburzenie czucia, a także występować będzie obrzęk, siniaki i ból w miejscu operacji.

Należy jednak pamiętać, że plastyka powłok brzusznych nie jest lekarstwem na otyłość. Abdominoplastyka sprawia, że pacjent uzyskuje satysfakcjonującą go sylwetkę, jednak musi się on trzymać dalej odpowiedniej diety oraz ćwiczeń, które nie pozwolą na powrót zbędnych kilogramów.


Źródło: informacja prasowa / zazamedia.pl

4.8/5 - (5 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH