Wesprzyj budowę „Domu Chorych na Raka”

„Piwonia to życie” to akcja prowadzona przez firmę Flügger w celu wsparcia realizacji projektu budowy „Domu Chorych na Raka”, którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Amazonek Centrum.
Akcja, oprócz propagowania informacji o profilaktyce przeciwnowotworowej, ma na celu konkretną pomoc finansową na realizację celu, jakim jest.

Na potrzeby tej akcji została stworzona specjalna edycja tapet non-woven Fiona Piwonia. Zaprojektowana przez duńskich designerów kolekcja to nie tylko wyjątkowa dekoracja wnętrza, ale także cegiełka przekazana na szczytny cel. Firma Flügger zobowiązała się przekazywać 30 zł ze sprzedaży każdej rolki na budowę „Domu Chorych na Raka”. Tapety można kupić w specjalnej cenie 70 zł za rolkę w sieci sklepów Flügger farby na terenie całej Polski oraz podczas akcji organizowanych w centrach handlowych.

Akcja „Piwonia to życie” rozpoczęła się 1 października i potrwa do 30 listopada br.
Oddanie „Domu Chorych na Raka” do użytku zaplanowano wstępnie na 2013 rok. Dom powstaje głównie ze środków społecznych, a koszt tego przedsięwzięcia wynosi ok. 20 mln zł. Dom zostanie utworzony na terenie należącym do Centrum Onkologii przy ul. Roentgena 5. Z placówki będą mogli korzystać całodobowo chorzy na wszystkie typy nowotworów. Po oddaniu do użytku obiekt zostanie przekazany pod auspicje Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie i jego kadry.

W „Domu Chorych na Raka” ma być 10 pokoi jednoosobowych oraz 10 dwuosobowych. Ośrodek ma łączyć funkcję hotelu oraz placówki zapewniającej opiekę, np. psychologiczną i pielęgnacyjno-opiekuńczą.

Dom będzie przeznaczony m.in. dla ludzi samotnych, którzy zostali wypisani po leczeniu ze szpitala onkologicznego przy ul. Roentgena, ale nie chcą wracać do domu, ponieważ tam nie mieliby zapewnionej opieki ze strony bliskich.

Więcej na www.piwoniatozycie.pl

4.5/5 - (347 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH