Ulga na zdrowie

Ministerstwo Finansów rozważa możliwość wprowadzenia od przyszłego roku podatkowej ulgi zdrowotnej. Żadne decyzje jednak jeszcze nie zapadły, a wysokość ewentualnych odliczeń od podatku dochodowego będzie zależała od możliwości przyszłorocznego budżetu. Jak mówi wiceminister finansów Jacek Dominik ulga zostałaby wprowadzona wraz z kasami rejestrującymi w gabinetach lekarskich.

Ulga zdrowotna obowiązywała już w latach 1997-2001. Wtedy od podatku dochodowego od osób fizycznych można było odliczyć 19 proc. wydatków poniesionych na leczenie prywatne, ale nie więcej niż 370 zł.

Odliczać można było zarówno wydatki na świadczenia niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz lekarzy i lekarzy dentystów prowadzących praktykę indywidualną. Odliczeniu podlegały też wydatki na leczenie małżonka i dzieci podatnika, jeśli w danym roku podatkowym nie mieli oni dochodów.

Podstawą skorzystania z ulgi była wystawiana przez zakład lub lekarza faktura lub rachunek, zawierające m.in. dane i adres podatnika.

4.7/5 - (299 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH