Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.

Ulga na zdrowie

Ministerstwo Finansów rozważa możliwość wprowadzenia od przyszłego roku podatkowej ulgi zdrowotnej. Żadne decyzje jednak jeszcze nie zapadły, a wysokość ewentualnych odliczeń od podatku dochodowego będzie zależała od możliwości przyszłorocznego budżetu.

Jak mówi wiceminister finansów Jacek Dominik ulga zostałaby wprowadzona wraz z kasami rejestrującymi w gabinetach lekarskich.

Ulga zdrowotna obowiązywała już w latach 1997-2001. Wtedy od podatku dochodowego od osób fizycznych można było odliczyć 19 proc. wydatków poniesionych na leczenie prywatne, ale nie więcej niż 370 zł.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH