Udowodnią, że u dentysty nie musi boleć

24 września 2010 (piątek), godz. 10.30, podczas 20. Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE 2010, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się konferencja pt. „Nowe wyzwania w minimalnie inwazyjnej stomatologii”, z udziałem amerykańskiego wynalazcy dr. Marka Hochmana

Stomatologia, podobnie jak chirurgia, może być minimalnie inwazyjna. W gabinecie stomatologicznym nie ma już strzykawek do znieczuleń, próchnicę usuwa się ozonem, a popularne plomby wykonuje się w sposób minimalnie inwazyjny i szybki. Jednak problem w tym, że większość pacjentów wybierających się dziś do dentysty, nie ma pojęcia o tych wszystkich nowych rozwiązaniach i nadal boi się dentysty. Efekt? 9 proc. Polaków ma próchnicę, aż 70 proc. wybiera się do stomatologa, kiedy ból staje się nie do zniesienia, a strach sięga zenitu. Dentyści postanowili wypowiedzieć wojnę stereotypowi i już 24 września o godz. 10.30, podczas specjalnej konferencji prasowej w Poznaniu, zaprezentowane zostaną rozwiązania i urządzenia, które sprawią, że Polacy mogą polubić wizyty u dentysty. Jednym z nich będzie komputer, który zamiast strzykawki, podaje znieczulenie. O tym, dlaczego w Polsce szykuje się rewolucja u dentysty opowie z kolei amerykański naukowiec dr Mark Hochman

Komputer z mikroprocesorem zamiast strzykawek

Dentysta w Polsce bez bólu i strachu? Okazuje się, że jest to możliwe. Nowoczesna stomatologia pozwala wyeliminować nie tylko nasze lęki, ale przede wszystkim ból, który do niedawna towarzyszył prawie każdej wizycie u dentysty. Wszystko za sprawą mało inwazyjnych rozwiązań, coraz powszechniejszych także w polskich gabinetach stomatologicznych.

Gościem organizowanej konferencji pt. „Nowe wyzwania w minimalnie inwazyjnej stomatologii” będzie dr Mark Hochman, współwynalazca urządzenia, dzięki któremu po 150 latach z wielu gabinetów stomatologicznych zniknęły strzykawki. W ich miejscu pojawił się wynaleziony przez Hochmana system – The Wand, czyli komputer z wbudowanym mikroprocesorem, który stopniowo dozuje płyn znieczulający, nie powodując u pacjenta bólu.

Dr Mark Hochman to światowej sławy naukowiec i stomatolog. Zawodowo związany z Milestone Scientific, ośrodkiem naukowym, w którym od lat dokonuje się przełomowych odkryć, zmieniających podejście pacjenta do leczenia stomatologicznego. Odkrycia zespołu Hochmana stosowane są w gabinetach na całym świecie od Nowego Jorku po Bangkok. Wszystkie tworzone są z myślą o pacjentach i minimalizacji bólu.

Laparoskopia w chirurgii, a w stomatologii?

O mało inwazyjnych zabiegach chirurgicznych, jak np. laparoskopia, słyszał prawie każdy. Jednak mało inwazyjne procedury stomatologiczne nie są jeszcze powszechnie znane wśród pacjentów. Okazuje się natomiast, że zarówno zabieg usunięcia zęba, leczenie kanałowe, wykonanie wypełnienia, zwanego potocznie plombą, jak i znieczulenie stomatologiczne, można wykonać w sposób mniej inwazyjny. Mniejsza inwazyjność oznacza dla pacjenta mniejszą ingerencję w tkanki a przez to mniejszy ból, stres, oraz szybszy proces rekonwalescencji. Poznańska konferencja ma pokazać, że minimalnie inwazyjne procedury są stosowane także w stomatologii, w dziedzinie znieczuleń, w której już dziś możemy mówić o mniejszej ingerencji w tkanki, a przez to skróceniu czasu gojenia się i minimalizacji bólu.

4.4/5 - (17 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH