Aseksualni wkraczają do Polski

Swoją kampanię promocyjną nad Wisłą rozpoczyna Aven – międzynarodowa organizacja walcząca o prawa ludzi, którzy nie uprawiają seksu – informuje dziennik Metro. Aseksualni stanowią 1,5% populacji, a więc w Polsce jest ich ponad pół miliona.

Jak opisuje dziennik, aseksualni nie kochają się, bo to nie sprawia im przyjemności. W okresie dorastania zauważają swoją inność, bo nie reagują na płeć przeciwną, tak jak ich rówieśnicy. Aseksualni wykluczają swoja homoseksualność, ponieważ nie interesują ich również koledzy i koleżanki tej same płci.

Szybkie odszkodowanie

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad przełomowym projektem, który umożliwi ofiarom błędów lekarskich otrzymanie szybkich odszkodowań.

Jak informuje “Dziennik”, pomysł zakłada, że osoba, która w wyniku leczenia (w ramach NFZ albo prywatnie) straciła zdrowie, mogłaby zwrócić się do specjalnej komisji przy rzeczniku praw pacjenta.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH