Aseksualni wkraczają do Polski

Swoją kampanię promocyjną nad Wisłą rozpoczyna Aven – międzynarodowa organizacja walcząca o prawa ludzi, którzy nie uprawiają seksu – informuje dziennik Metro. Aseksualni stanowią 1,5% populacji, a więc w Polsce jest ich ponad pół miliona.

Jak opisuje dziennik, aseksualni nie kochają się, bo to nie sprawia im przyjemności. W okresie dorastania zauważają swoją inność, bo nie reagują na płeć przeciwną, tak jak ich rówieśnicy. Aseksualni wykluczają swoja homoseksualność, ponieważ nie interesują ich również koledzy i koleżanki tej same płci.

Avena jednoczy aseksualnych na całym świecie i walczy o ich prawa. Większość tych osób odcina się od innych i zamyka w sobie, bo uważa, że nikt ich nie zrozumie. Organizacja wydaje też biuletyny i broszury, by obalić stereotyp, że aseksualność to choroba psychiczna.

Organizacja informuje też, że aseksualność nie jest wyborem takim jak celibat, ale orientacją wrodzoną.

Jak wyjaśnia znany polski seksuolog prof. Lew-Starowicz, którego wypowiedź publikuje gazeta, nie u wszystkich aseksualność jest uwarunkowana genetycznie. “U części z tych osób zanik popędu płciowego wynika z choroby zakorzenionej w tłumieniu popędu lub problemach hormonalnych” – mówi profesor. (st)

4.7/5 - (52 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH