kongres

Niebezpieczne łączenie leków

Dnia 7 marca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, odbył się organizowany przez spółkę DOZ S.A. „I Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi”. To pierwsza taka inicjatywa, prezentująca zagadnienia innowacji w ochronie zdrowia i opieki farmaceutycznej.

Obok dyskusji o oczekiwaniach pacjentów względem wprowadzenia w Polsce ochrony farmaceutycznej, ważną kwestią poruszaną na kongresie,

Czego nie dowiemy się od polskiego farmaceuty, a od angielskiego już tak?

Polska kontra Wielka Brytania – czego możemy nauczyć się od Brytyjczyków w zakresie opieki farmaceutycznej?

Wnioski ekspertów po „I Kongresie Pacjent w Centrum Uwagi” organizowanym przez DOZ S.A. O polskich realiach farmaceutycznych rozmawiamy z prezesem Związku Pracodawców Aptecznych, Marcinem Piskorskim. Konsultujemy się także z Kingą Stojek, kierownikiem apteki w Londynie, którą pytamy o to,

Większy dostęp do opieki

Dostawa leków oraz wyrobów medycznych do domu, czy szeroko dostępna opieka farmaceutyczna – to tylko część postulatów, jakie wybrzmiały podczas I Kongresu „Pacjent w centrum uwagi” zorganizowanego 27 marca w Warszawie.

Kongres „Pacjent w centrum uwagi” skupił ponad 300 pacjentów, a także liczne organizacje pacjenckie. Wśród prelegentów i uczestników znaleźli się bowiem przedstawiciele m.in.

Farmaceuta fachowo doradzi, czyli opieka farmaceutyczna

Opieka farmaceutyczna, czyli fachowe porady w aptece to zmiana orientacji zawodu farmaceuty ze sprzedawcy na partnera lekarza oraz współtwórcę procesu leczenia.

 

Opieka farmaceutyczna stworzona została w Stanach Zjednoczonych już w latach siedemdziesiątych. Koncepcję zawdzięczamy profesorom – Charlesowi Haplerowi oraz Lindzie Strand, według których opieka farmaceutyczna to:

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH