Suchość pochwy a psychologia

Suchość pochwy a sprawa psychologii

Według badania aż 76% pań uznaje suchość pochwy za wstydliwy problem. Co więcej, suchość pochwy wywołuje w nich takie emocje jak stres, smutek, frustracja i zdenerwowanie. Kobiety są także przekonane, że może prowadzić do pogorszenia relacji z partnerem (61%) oraz spadku ogólnego zadowolenia z życia (49%). Wg nich może także wywołać kompleksy (38%)a w konsekwencji depresję (27%).

Problemy intymne kobiet, w tym suchość pochwy, mogą mieć bardzo poważne skutki natury psychologicznej. Maria Rotkiel, psycholog i trenerka par wyjaśnia, dlaczego dolegliwość ta jest tak niebezpieczna dla zdrowia psychicznego i zadowolenia z życia.

Suchość pochwy a relacje z partnerem

Suchość pochwy może być początkiem bardzo wielu problemów i trudności w relacji z partnerem, ponieważ powoduje dyskomfort w trakcie stosunku, często bolesność, więc kobieta zaczyna unikać seksu. Unikając seksu unika partnera, unika sytuacji, które mogą skończyć się zbliżeniem, a więc odtrąca go. Często nie mówiąc partnerowi, jaki jest powód takiego zachowania sprawia, że on odbiera je jako odrzucenie, czuje się nieatrakcyjny i nieważny. Między partnerami narasta frustracja, złość i pretensja, oddalają się od siebie. I tak naprawdę takie oddalanie się może skończyć się rozstaniem – powiedziała Maria Rotkiel.

Suchość pochwy a poczucie własnej wartości

Suchość pochwy powoduje również, że kobieta czuje się mniej pewnie, czyli mniej seksownie, mniej atrakcyjnie, mniej kobieco. Przez to jest mniej pewna siebie, mniej asertywna, bardziej wycofana i smutniejsza. Zaczyna rezygnować z wielu ważnych aktywności i przyjemności, zaczyna zamykać się w sobie, czyli jest też mniej asertywna i pewna siebie zawodowo i towarzysko. Tak naprawę suchość pochwy może powodować wiele trudnych i przykrych sytuacji w każdej sferze życia kobiety – powiedziała Maria Rotkiel.

Suchość pochwy to problem, z którym warto się skutecznie uporać. Powrót do zdrowia i dobrego samopoczucia, w tym także psychicznej równowagi powinien należeć do priorytetowych. Warto skonsultować się odpowiednim specjalistą, który podpowie, jaką metodę  poprawy kondycji pochwy należy obrać.

Aby poprawić satysfakcję z życia seksualnego, możesz wykorzystać dostępne na rynku preparaty, pomagające utrzymać odpowiednie nawilżenie pochwy w trakcie stosunku. Ważne, by stosować je rozważnie i po zapoznaniu się z ulotką dołączoną do opakowania.

 


Źródło: informacja prasowa / feminum.pl

4.5/5 - (2 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH