Opadająca powieka - jaki zabieg?

Opadająca powieka – jest na nią sposób!

Oczy są dla kobiet jednym z najważniejszych elementów urody. Należy pamiętać, że skóra wokół oczu jest bardzo delikatna (ma zaledwie 0,5 mm grubości), przez co jest bardzo wrażliwa i podatna na podrażnienia. Okolice oczu to miejsce tworzenia się pierwszych zmarszczek. Powieki stanowią nierozerwalny element estetyki oczu. Czy przeszkadza ci opadająca powieka i nieodpowiednia jej wiotkość? 

Skąd się bierze opadająca powieka?

Opadająca powieka może mieć wiele przyczyn. Wśród nich są czynniki wewnętrzne, takie jak zaburzenia hormonalne, czy uwarunkowania genetyczne. Natomiast po 30 roku życia zmniejsza się ilość kolagenu w skórze. Skóra zaczyna tracić swoją sprężystość z powodu utraty nawilżenia.

Pierwsze oznaki pojawiają się w miejscach, gdzie skóra jest najcieńsza, czyli właśnie w okolicach oczu. Bardzo duży wpływ na wiotczenie skóry powiek, mają również czynniki zewnętrzne, takie jak nieodpowiednia dieta, szybkie spadki masy ciała, palenie papierosów, nadmierne opalanie.

Zwiotczenie skóry powiek może utrudniać nam codzienne funkcjonowanie – ograniczają pole widzenia, powodują rozmazywanie się makijażu. Do tego dochodzą też walory estetyczne. Oczy wyglądają na zmęczone i ciężkie. –  mówi dr Marek Murawski, chirurg plastyk, ekspert z Kliniki Elite – Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki w Warszawie.

Sposoby na leczenie opadającej powieki

Medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna oferują wiele rozwiązań opadającej powieki. Wartą poznania jest blepharoplastyka, czyli chirurgiczna plastyka powiek.

Podczas zabiegu blepharoplastyki usuwa się nadmiar zwiotczałej skóry, oraz jeżeli to konieczne dokonuje się uwypuklenia tłuszczu wokół gałek ocznych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co skraca czas hospitalizacji i rekonwalescencji.

Alternatywą od zabiegu chirurgicznego wykonywanego skalpelem, jest metoda laserowa. Do takich zabiegów wykorzystuje się lasery najnowszej generacji. Promień lasera podczas zabiegu natychmiast zamyka przecinane naczynia krwionośne, przez co stopień zasinienia i obrzęku pozabiegowego jest dużo mniejszy. To pozwala skrócić okres rekonwalescencji i wykluczyć hospitalizację pacjentki.

– W przypadku plastyki powiek górnych nacięcia wykonujemy wzdłuż naturalnego zgięcia powiek tak, by bylizna układała się w naturalnych bruzdach powiek. Po zagojeniu blizna jest wtedy bardzo mało widoczna i trudna do zauważenia. Korekcję powiek dolnych przeprowadzamy pod linią rzęs. Warto skonsultować z lekarzem metodę przeprowadzenia tego zabiegu – obecnie przy operacji powiek górnych świetnie sprawdzają się lasery. –  mówi  dr Marek Murawski – W zależności od metody zabieg trwa maksymalnie półtorej godziny, a po zabiegu laserowym możliwe jest opuszczenie kliniki jeszcze tego samego dnia.

Rezultaty blepharoplastyki są widoczne zaraz po zabiegu, niemniej na ostateczny wynik trzeba poczekać około miesiąca. Wówczas całkowicie ustąpi opuchlizna i obrzęk. Korekcja powiek sprawia, że spojrzenie jest bardziej wyraziste, a twarz wygląda młodziej. Efekty zabiegu mogą się utrzymać nawet do 20 lat.


Źródło: informacja prasowa / elite.waw.pl

4.7/5 - (4 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH