Aplikacja Szczepienia

Aplikacja, która przypomni o szczepieniu

Szczepienia to bardzo ważna metoda profilaktyki zdrowotnej – chronią one przed wieloma groźnymi chorobami. W Polsce kalendarz szczepień, szczególnie dla małych dzieci, jest bardzo rozbudowany, nietrudno więc zapomnieć o zaszczepieniu swojej pociechy. Z pomocą przychodzi aplikacja “Szczepienia”. Przypadnie ona do gustu szczególnie osobom, które nie mają pamięci do dat i nie lubią papierowej dokumentacji.

Aplikacja “Szczepienia” ma za zadanie przypominać rodzicom o konieczności pojawiania się u lekarza ze swoją pociechą w celu wykonania szczepienia. Funkcjonuje jako kalendarzyk, w którym wyszczególnione są obowiązkowe oraz zalecane szczepienia dla dzieci w każdym wieku. Aby skorzystać z aplikacji, wystarczy założyć profil dziecka, wpisując jego imię, nazwisko, datę urodzenia i ewentualnie dodając zdjęcie. Profile można zakładać dla więcej niż jednego dziecka.

Wprowadzenie tych zaledwie kilku parametrów spowoduje, że aplikacja zacznie przypominać nam o dacie szczepienia, kiedy nadejdzie jego czas. Przypomnienia będą pojawiać się w formie powiadomień.

Aplikację Szczepienia stworzyliśmy, aby pomóc rodzicom w dbaniu o zdrowie ich pociech. Łatwo jest zapomnieć o szczepieniach, a mają one dużą wagę i chronią przed wieloma chorobami. Dzięki naszemu narzędziu pamiętanie o szczepieniu dziecka będzie prostsze – wyręczy nas w tym aplikacja – mówi Łukasz Kamiński, dyrektor zarządzający w firmie LekSeek Polska.

Aplikacja umożliwia także prowadzenie dzienniczka szczepień dziecka. Możemy do niego wpisać, kiedy odbyło się konkretne szczepienie oraz dodać parametry, takie jak na przykład reakcja dziecka, co może być przydatne podczas późniejszych wizyt lekarskich.

Narzędzie działa także jako baza wiedzy na temat szczepionek, ich składów oraz chorób, którym mają zapobiegać. W zależności od potrzeb, możemy więc na przykład sprawdzić informacje o konkretnym schorzeniu w module „Choroby” albo najpierw wybrać rodzaj szczepienia, a potem zapoznać się z listą chorób, którym zapobiega. Jest też opcja zweryfikowania wykazu szczepień przypisanych do danego przedziału wiekowego albo sprawdzenia dostępnych na rynku szczepionek.

Aplikację można uznać za godną polecenia – jest ona bardzo prosta w obsłudze i uwzględnia zarówno obowiązkowe, jak i zalecane szczepienia. Rzetelność wszystkich zawartych w narzędziu danych jest gwarantowana przez twórcę oprogramowania.

Aplikacja “Szczepienia” dostępna jest za darmo w sklepach App Store i Windows Store.


Źródło: informacja prasowa / LekSeek Polska

4.7/5 - (3 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH