Poradnik alergika

Poradnik dla alergika – 6 wartościowych wskazówek

Alergia to istotny problem dzisiejszej cywilizacji. Występowanie alergii potrafi skutecznie utrudnić życie. Nieszkodliwe z pozoru substancje potrafią objawiać się w wyjątkowo uciążliwy sposób. Do częstych objawów zaliczają się: katar sienny, duszności, zmiany skórne czy zapalenie spojówek. Jeśli spotykasz się z takimi objawami, to warto sprawdzić nasz krótki poradnik alergika. 

Testy na alergię

Przede wszystkim, jeśli podejrzewasz u siebie alergię, to musisz to sprawdzić, wykonując odpowiednie testy, które pomogą rozpoznać szkodliwe alergeny. Wykonanie takich testów warto zlecić w profesjonalnej placówce, aby mieć jak największą pewność wyników.

Pylenie roślin

Rośliny najaktywniejsze są rano i wieczorem. Zwłaszcza jeśli chodzi o pylenie. Warto mieć to na uwadze, kiedy wiesz, że masz uczulenie na pylenie roślin. Ogranicz wychodzenie z domu o tych porach. Dodatkowo szczelnie zamykaj drzwi i okna w okresie intensywnego pylenia, żeby nie przenikały one do wnętrza mieszkania.

Zobacz także: Jak przetrwać okres pylenia? 

Alergia na kurz

Najbardziej utrudnione zadanie mają osoby uczulone na kurz. Alergia na kurz trwa cały rok, ponieważ jest on w naszym domu ciągle i wszędzie. Nie mniej aby zadbać o komfort użytkowania mieszkania i przebywania w nim, trzeba często sprzątać. Zbieranie kurzu mokrą szmatką czy korzystanie z odkurzacza z filtrem wodnym to rozwiązania idealne dla alergików.

Wyrzuć ciężkie zasłony i dywany

Dywany  z długiego włosia czy ciężkie zasłony lubią zbierać kurz i chętnie go przyciągają. Jeśli to możliwe, po prostu zrezygnuj z tego typu rozwiązań. Jeśli nie możesz tego zrobić, pierz dywany i zasłony w gorącej wodzie przynajmniej raz w tygodniu.

Przyjrzyj się pościeli

Kołdry, poduszki i koce – to miejsce, gdzie roztocza i kurz lubią się zadomowić. Jeśli to możliwe, zdejmij wszystkie pokrowce i zastąp je pościelą dedykowaną alergikom. Pościele tego typu wykonane są ze specjalnych tkanin barierowych, dzięki czemu bakterie i kurz nie gromadzą się w tkaninie. To skutecznie podnosi komfort snu każdej nocy, osobom cierpiącym na alergię.

Żadnych zwierząt

Jeśli masz uczulenie na sierść, to nie uświadczysz obecności kota, psa, ani żadnej żywej istoty, która sierść posiada. Oczywiście są różne rodzaje uczulenia na sierść. Także warto unikać miejsc, w których występują zwierzęta posiadające sierść, jak np. ogrody zoologiczne czy cyrki.


Źródło: informacja prasowa / wendre

4.4/5 - (131 votes)

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH