Poradnia Amazonki dla chorych na czerniaka

Dzięki współpracy organizacji Polskie Amazonki Ruch Społeczny (PARS) ze Stowarzyszeniem Chorych na Czerniaka, Poradnia Amazonki uruchamia konsultacje internetowe i telefoniczne dla osób chorych na ten nowotwór. W ten sposób, PARS wraz ze Stowarzyszeniem Chorych na Czerniaka chce pomagać osobom chorującym na raka oraz działać na rzecz poprawy stanu polskiej onkologii.

W Poradni Amazonki, osoby chore na czerniaka oraz ich rodziny mogą zasięgnąć porady w zakresie konsultacji medycznej, rehabilitacyjnej, pielęgnacyjnej, a także uzyskać wsparcie psychologiczne i prawne. Konsultacje odbywają się raz w tygodniu, a szczegółowy harmonogram dyżurów dostępny jest na stronie internetowej pod adresem www.poradniaamazonki.pl. Dodatkowo, na stronie internetowej PARS znaleźć można pytania do eksperta oraz informacje związane z najnowszymi osiągnięciami medycyny w zakresie walki z czerniakiem.

Czerniak to nowotwór złośliwy, należący do jednej z trzech głównych grup raków skóry. We wczesnym stadium, szanse na jego wyleczenie sięgają 90%, jednak w późniejszym etapie znacznie spadają. Z tego powodu bardzo istotne znaczenie odgrywa właściwa profilaktyka – obserwacja znamion i wizyty kontrolne. Czerniak wykryty w bardzo wczesnym okresie, jest w pełni wyleczalny. Właśnie dlatego PARS postanowił rozszerzyć swoją działalność i wprowadzić do niej edukację na temat czerniaka oraz porady dla osób już dotkniętych tą chorobą.

Więcej informacji na stronie: www.ruchspoleczny.org.pl

5/5 - (228 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH