Półpasiec

Półpasiec


Szanowna Redakcjo!

Jestem stałą czytelniczką magazynu „Na zdrowie. Dostępne bez recepty”. Od dwóch lat choruję na półpaśca (na głowie po lewej stronie). Jest to choroba bardzo bolesna. Lekarze w Słupsku są bezradni wobec mojego bólu. Przepisują mi tabletki przeciwbólowe – Tramal, oraz witaminę B1. Niestety to leczenie nie pomaga, a bóle głowy utrudniają mi życie. Wciąż pojawiają się na mojej głowie wykwity i drobne, suche krostki.

Proszę o pomoc. Poradę, jak uwolnić się od tych okropnych bóli.

Dodam, że gdy zachorowałam, nie podano mi leków antywirusowych – lekarz stwierdził że jest za późno, bo rozpoznanie choroby było po sześciu dniach.

Serdecznie proszę o odpowiedź.
Z poważaniem
Czesława S. (nazwisko znane redakcji)


Lekarz radzi
Z listu wynika, że Czytelniczka choruje na tzw. postać oczną półpaśca o charakterze nawrotowym. Dolegliwości bólowe (nazywane neuralgią), o których pisze chora są dość charakterystyczne dla osób, które chorują na postać nawrotową półpaśca.

Korekta leczenia chorej i ewentualne doprecyzowanie rozpoznania powinny odbyć się pod kontrolą lekarza chorób zakaźnych i neurologa. Zatem konieczne jest, aby Czytelniczka jak najszybciej zgłosiła się do wyżej wymienionych specjalistów.

4.3/5 - (54 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH