Kobiety w Czerwieni


Kobiety w Czerwieni , Powiedz zdecydowane STOP chorobom układu krążenia!

Kobiety – bo to one są coraz częściej narażone na choroby układu krążenia
W czerwieni – bo są zdecydowane by dbać o swoje serce
Twoje zdrowie jest w Twoich rękach!
W kwietniu przypada Światowy Dzień Zdrowia – w tym czasie studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego chcą przypomnieć jak odpowiedni tryb życia oraz regularna kontrola lekarska mogą w dużym stopniu zapobiec rozwojowi chorób układu krążenia.

15 maja 2010 roku w Galerii Handlowej Bemowo będziemy bezpłatnie badać: poziom glikemii i cholesterolu we krwi, wyznaczymy BMI, oznaczymy wysokość ciśnienia tętniczego krwi wszystkim zainteresowanym. Udzielimy konsultacji na temat zdrowego trybu życia : odpowiedniej diety, aktywności fizycznej; opowiemy jakie badania i w jakim wieku należy wykonać aby efektywnie kontrolować zmiany jakie zachodzą w naszym organizmie. Porozmawiamy o sposobach efektywnego rzucania palenia. Przy stoisku utworzonym w ramach kampanii UE : „Help dla życia bez tytoniu” zmierzymy poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu i ustalimy stopień uzależnienia od papierosów. Poruszymy również istotny problem osteoporozy u kobiet w średnim wieku. Przy stoisku projektu: „Kostek z klasą” będzie można dowiedzieć się jak zapobiegać rozwojowi osteoporozy.

Akcja objęta jest Patronatem Honorowym Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Marka Krawczyka.

Do udziału w akcji serdecznie zaprasza organizator: Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny:
IFMSA – POLAND oddział Warszawa.

Kim jesteśmy?

IFMSA jest największą na świecie organizacją studencką. Poprzez 102 organizacje krajowe należą do niej studenci ze 100 państw.
W ramach IFMSA działa ponad 1 000 000 studentów i młodych lekarzy na świecie. Jest zrzeszeniem apolitycznym, samorządnym i trwałym, o celach niezarobkowych. W ramach swej działalności należy do Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny – IFMSA (International Federation of Medical Students’ Associations). W Polsce Stowarzyszenie działa od 1956 roku.
W ramach naszych programów stałych zajmujemy Się m.in.: tworzeniem i ulepszaniem programów nauczania na Wydziałach Lekarskich, organizowane są Ogólnopolskie Dni Edukacji Medycznej, liczne warsztaty, konferencje. W projektach zdrowia publicznego przeprowadzane są m.in. kampanie i warsztaty podnoszące świadomość społeczeństwa na tematy zdrowia. Organizowane są obchody Światowego Dnia Zdrowia. Odbywają się liczne szkolenia i wykłady. Studenci starają się tez pomóc w walce z AIDS organizując wykłady, warsztaty, konkursy oraz letnie szkoły zapobiegania AIDS i innym chorobom przenoszonym drogą płciową. Zajmujemy się prawami człowieka, problemami uchodźców na świecie i staraniami o pokój na świecie. Początkowo działalność ograniczała się do organizacji praktyk zagranicznych i wymiany naukowej, co nadal jest podstawą naszej działalności.

IFMSA od roku 1969 jest organizacją współpracującą z WHO. Na dzień dzisiejszy do partnerów IFMSA należą między innymi UNESCO, UNICEF, UNAIDS, UNFPA, UNHCR.

Informacja
W związku z tragedią w Smoleńsku i planowanymi uroczystościami żałobnymi na sobotę 17 kwietnia akcja została przełożona na dzień 15 kwietnia 2010 r.

4.7/5 - (166 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH