Europejska jakość

Europejska jakość


Kompletowanie reprezentacji Polski na Euro 2012 całkowicie przesłoniło inne działania różnych ekip przygotowujących się do tej ważnej imprezy. Prowadzone w naszym kraju intensywne treningi dla stewardów stadionowych wydały pierwszych stu adeptów. Kolejne szkolenie dotyczy setek wolontariuszy, którzy podczas mistrzostw będą pomagać wszystkim odwiedzającym nasz kraj.

Nie nagłaśnia się tych szkoleń z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że koszty tej edukacji ponosi UEFA pod egidą PZPN. Po drugie, to, że szkolimy tych ludzi teraz, dowodzi, iż wcześniej nie mieliśmy takiej znakomicie wyedukowanej kadry. Ciekawe tylko, czy kluby i firmy organizujące widowiska dla kilkudziesięciu tysięcy ludzi, po mistrzostwach będą korzystać z wiedzy tej wyspecjalizowanej grupy osób.

Już dzisiaj, mimo że do rozpoczęcia finałów Euro 2012 pozostało jeszcze trochę czasu, to uważam, że przyznanie Polsce i Ukrainie organizacji tego turnieju przez UEFA było decyzją historyczną, nie tylko dla futbolu. Z pewnością sama UEFA nie spodziewała się, że dzięki tej decyzji pomoże Polsce w walce ze światowym kryzysem ekonomicznym. Możliwe, że nie powstaną u nas wszystkie zaplanowane autostrady, możliwe, że nie wszystkie dworce kolejowe i lotniska zostaną zmodernizowane, ale to, co będzie zrobione, z pewnością zmieni lokalny pejzaż wielu miejsc. Może nie wszystkie hotele spełnią w stu procentach oczekiwania finalistów Euro 2012, ale te ośrodki pozostaną u nas już na zawsze.

O ile UEFA może przymknąć oko na brak fragmentu autostrady czy kilku hotelowych łóżek, to są takie sfery przygotowań, w których nie może być mowy o jakichkolwiek niedociągnięciach. Przekonał się o tym Poznań, gdzie sprawa bezpiecznego opuszczania stadionu przez kibiców nie została w pełni dopilnowana i konsekwencje tego mogą być dla budowniczych dotkliwe. Jak widać, trudno jest zmienić przywyczajenia, jakie panowały u nas przez lata, w odniesieniu do bezpieczeństwa na stadionach. Budowano niefunkcjonalne stadiony, na których nie było nic, co można by kibicowi zaoferować. Teraz wreszcie powoli wszyscy się uczą, że jakość widowiska zależy nie tylko od tego, kto gra, ale również od tego, jak ta impreza jest zorganizowana i kto przychodzi tę grę oglądać. Dbałość o kibiców, o ich komfort i bezpieczeństwo, to tematy, których nadal się w Polsce uczymy. To jest kolejna i może najważniejsza z nauk, którą przekazała nam UEFA.

4.8/5 - (324 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH