Cudowny cynamon

Nanocząstki złota są używane w przemyśle elektronicznym i farmaceutycznym, do produkcji leków zwalczających raka.

Produkcja nanocząsteczek złota jest jednak bardzo toksyczna, wykorzystuje bowiem szkodliwe dla środowiska substancje chemiczne. W związku z tym, naukowcy wciąż poszukiwali metody, która pozwoliłaby wytwarzać te niezwykle cenne cząsteczki, a jednocześnie nie oddziaływałaby negatywnie na środowisko.

Zespół badawczy z uniwersytetu w Missouri, pod kierownictwem profesora radiologii i fizyki Kattesha Katti, opracował metodę, która umożliwi zastąpieni niemal wszystkich substancji chemicznych używanych w procesie produkcji nanocząsteczek złota. Okazało się, że połączenie cynamonu z solami złota i wymieszanie ich z wodą pozwoli syntetyzować nanocząsteczki złota. Odkrycie to może zrewolucjonizować tę sferę badań i upowszechnić nowatorskie sposoby leczenia.

Nasze nanocząstki złota są nie tylko ekologicznie i biologicznie łagodne, ale również biologicznie czynne przeciwko komórkom rakowym – powiedział prof. Katti.

Prowadząc eksperyment naukowcy zaobserwowali, że cynamon zawiera substancje chemiczne, które mają zdolność przetwarzania metali na nanocząsteczki, łączące się ze złotem. Mają one zastosowanie w medycynie – skutecznie zwalczają komórki nowotworowe. (mp) (sciencedaily.com)

4.7/5 - (188 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH