Bez e-aptek

Sejm zdecydował, że nie będzie możliwa sprzedaż leków bez recepty przez internet. Według rządu, naruszałoby to zasady bezpieczeństwa pacjentów.

Kwestia sprzedaży leków przez internet wzbudziła największe kontrowersje posłów. Według PO, internetowy obrót lekami jest dozwolony w prawie UE, a pacjenci płacą dzięki temu o 30 proc. niższe ceny i otrzymują dostawę do domu.

W pierwotnej wersji projekt rządowy dopuszczał sprzedaż internetową. Wykreślono jednak tę mozliwość, ponieważ budziła ona zbyt wiele kontrowersji, a żadna z europejskich dyrektyw nie reguluje tego problemu. Zdaniem wiceministra zdrowia sprzedaż internetowa niesie ryzyko zakupu drogich i podrobionych preparatów.

Sejm zdecydował też o zakazie reklamy aptek. Natomiast nadal będą reklamy drogerii i stacji benzynowych, gdzie dostępne są leki bez recepty.

Zdaniem jednej z posłanek PiS reklama aptek zwiększa popyt na pieniądze publiczne. Stwierdziła, że spotkała się z hasłami reklamowymi, mówiącymi, iż pacjent dostanie w aptece pieniądze za przyniesienie określonej recepty.

4.4/5 - (309 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH