Aparat słuchowy bluetooth - rewolucja na rynku

Aparat słuchowy Bluetooth? Przełom w dziedzinie aparatów!

Firma Sonova prezentuje nowy rewolucyjny  bezprzewodowy chip, który umożliwia pełne wykorzystanie potencjału bezpośredniej łączności. Aparat słuchowy Bluetooth, którym podłączymy się z naszym smartfonem lub tabletem? To właśnie się spełnia. 

Rewolucyjny chip

Światowy lider na rynku aparatów słuchowych – firma Sonova – zaprezentowała bezprzewodowy chip działający na częstotliwości 2,4 GHz przeznaczony do łączności ze wszystkimi typami telefonów komórkowych. Rewolucyjny chip o nazwie SWORD™ umożliwia bezpośrednie połączenie z niemal dowolnym telefonem komórkowym. Ponadto umożliwia także komunikację między aparatami słuchowymi z wykorzystaniem technologii pojedynczego odbiornika radiowego.

Nowy chip obsługuje standardowy protokół Bluetooth, dzięki czemu można go wykorzystać do bezpośredniej łączności z telefonami komórkowymi z systemem Android, iOS, a nawet z klasycznymi telefonami komórkowymi. I to bez konieczności noszenia dodatkowego urządzenia do przekazu strumieniowego.

To przełomowe rozwiązanie zostanie zastosowane po raz pierwszy w aparatach słuchowych Phonak Audéo™ B-Direct, co umożliwi prowadzenie rozmów telefonicznych bez konieczności trzymania telefonu w ręku. Chip będzie stosowany w kolejnych generacjach aparatów słuchowych firmy Sonova (np. Phonak, Unitron, Hansaton i Advanced Bionics). To pozwoli na zaoferowanie coraz bardziej zaawansowanych funkcji łączności.

„Nasz rewolucyjny chip SWORD jest doskonałym przykładem tego, że technologiczne skoki są możliwe, gdy firmy naprawdę słuchają swoich klientów” – powiedział Lukas Braunschweiler, prezes firmy Sonova. – „To opinie pacjentów pokazały, że wśród wszystkich użytkowników aparatów słuchowych istnieje duże zapotrzebowanie na rozwiązanie umożliwiające bezpośrednią łączność z telefonami komórkowymi, a teraz mamy niebywałą okazję, aby je stworzyć.  Oferując rozwiązanie dla całego rynku – w tym dla ponad 80% właścicieli smartfonów na świecie, którzy zakupili urządzenia z systemem Android (…)”

Sonova - aparat słuchowy bluetooth
chip SWORD / zdj. prasowe

Aparat słuchowy Bluetooth – innowacja dla wszystkich

Badania wykazują, że konsumenci świadomie odkładają zakup nowego produktu w oczekiwaniu na kolejną generację urządzeń, o jeszcze lepszym działaniu. To właśnie spostrzeżenia konsumentów były kluczowym czynnikiem motywującym firmę Sonova do wprowadzenia innowacji znacznie wykraczającej poza obecnie dostępne technologie.

Dzisiejsze rozwiązania związane z bezpośrednią łącznością z aparatami słuchowymi są przeznaczone wyłącznie dla właścicieli iPhone’ów, którzy stanowią tylko 13% właścicieli smartfonów na całym świecie. Na globalnym rynku dominują urządzenia z systemem Android, których udział wynosi 86%.

Ponadto badania wykazały, że ponad jedna trzecia osób noszących aparat słuchowy mających ponad 60 lat i prawie połowa osób używających ich w wieku powyżej 70 lat korzysta z klasycznego telefonu komórkowego. Oferując aparaty słuchowe, które łączą się bezpośrednio z dowolnym modelem telefonu komórkowego, zostaje zapełniona duża nisza na rynku.

Aparat słuchowy Bluetooth Phonak Audéo B-Direct – natychmiastowa łączność

Aparat słuchowy Audéo B-Direct ze słuchawką kanałową jest rozszerzeniem udanej serii urządzeń Audéo B, w którym po raz pierwszy wykorzystano chip SWORD. Umożliwia on połączenie z dowolnym telefonem obsługującym technologię Bluetooth – bez względu na to, czy jest to urządzenie z systemem iOS, Android, czy klasyczny telefon komórkowy.

Użytkownicy aparatów słuchowych mogą odbierać lub odrzucać połączenia bez dotykania telefonu, wciskając jeden przycisk na swoim aparacie słuchowym.  Po odebraniu połączenia głos użytkownika jest odbierany przez inteligentną sieć mikrofonów w aparatach słuchowych i przekazywany drugiemu rozmówcy. To pozwala na komfortowe prowadzenie rozmowy – nie wymaga trzymania telefonu w ręku.

Nowe rozwiązanie typu „plug and play” – TV Connector – łatwo łączy się i umożliwia przekaz strumieniowy sygnału audio do wielu użytkowników aparatów jednocześnie. Podczas oglądania telewizji TV Connector zamienia aparat słuchowy w bezprzewodowy zestaw słuchawkowy.

Pierwszy na świecie wewnątrzuszny aparat słuchowy z Biometryczną Kalibracją

Każde ucho jest niepowtarzalne i inaczej odbiera dźwięk. Autorskie oprogramowanie do modelowania 3D marki Phonak potrafi obliczyć unikatowe ustawienia kalibracji dla każdego aparatu słuchowego Virto B, rejestrując dane z ponad 1600 punktów. Dzięki temu można uzyskać poprawę działania kierunkowego o ponad 2 dB. To powoduje znaczącą poprawę możliwości słyszenia. Aparaty Vitro B to pełna seria nowych produktów.

Aparaty słuchowe Audéo B-Direct oraz Virto B dostępne są już w USA, a w Europie i pozostałych krajach na całym świecie będą udostępniane stopniowo od września 2017 r. W Polsce dostępne będą od listopada 2017r.


Źródło: informacja prasowa / sonowa.com

4.9/5 - (14 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH