Zostań dawcą szpiku kostnego z firmą Wincanton

24 września z inicjatywy Wincanton Polska sp. z.o.o. w specjalistycznym autobusie-ambulatorium, który tym razem stanie w Piasecznie – Łoziskach przed siedzibą firmy na ul. Kolejowej 1, zostaną przeprowadzone zbiórka krwi oraz pobranie próbek do rejestru dawców szpiku kostnego.

Zespół firmy Wincanton przekaże zebraną krew chorym dzieciom z Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu wielu osób udało się już pomóc małej, chorej na białaczkę Lence, dlatego też firma Wincanton zachęcona sukcesem poprzednich akcji postanowiła, oprócz tradycyjnej już zbiórki krwi, wesprzeć działania na rzecz rozszerzenia rejestru dawców szpiku kostnego.

Z Wincanton to takie proste i bezpieczne

Żeby zostać dawcą trzeba tylko być zdrowym, mieć od 18 do 50 lat i wyrazić chęć oddania szpiku. Pierwszym etapem rejestracji jest wysłanie do dnia 18 września (piątek) na adres [email protected] informacji o chęci zostania honorowym dawcą szpiku.
Następnie wystarczy zgłosić się do specjalnego autobusu-ambulatorium, który stanie 24 września (czwartek) od godz. 11.00 do godz. 16.00 przy siedzibie firmy Wincanton na ul. Kolejowej 1 w Piasecznie – Łoziskach i oddać krew jak przy „zwykłym” pobraniu. Po wykonaniu badań osoba zostanie wpisana na listę dawców szpiku.

Wincanton – firma ludzi społecznie odpowiedzialnych.

Społeczna Odpowiedzialność w Biznesie na stałe wpisana jest w strategię działań Wincanton. Licznie organizowane akcje prospołeczne są solidarnie wspierane przez pracowników firmy. W zorganizowanych do tej pory pięciu zbiórkach krwi na rzecz Lenki zebrano łącznie ok. 67 litrów krwi, a w sumie, we wszystkich akcjach, jakie zostały zorganizowane przez Wincanton, także w ubiegłym roku, zebrano na szczytne cele aż ok. 94 litry krwi!. Podczas wrześniowej zbiórki krwi dzięki inicjatywie firmy Wincanton będzie można również zostać honorowym dawcą szpiku kostnego.
Zespół Wincanton poprzez swoje działania uświadamia jak łatwo jest uratować czyjeś życie, wystarczy tylko chcieć.

Patronat nad akcją objęła Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi i jej kampania społeczna Krewniacy. Akcja pozyskiwania dawców szpiku zostanie przeprowadzona na rzecz Fundacji Przeciwko Leukemii im. Agaty Mróz-Olszewskiej.

4.8/5 - (329 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH