Spotkania edukacyjne NeoKobieta

Warsztaty edukacyjne w ramach kampanii edukacyjnej NeoKobieta dla kobiet w wieku okołomenopauzalnym ruszają już we wrześniu. Akcję objęło patronatem Polskie Towarzystwo Menopauzy i Andropauzy.

Otwarte spotkania edukacyjne odbędą się:
7 września w Gdańsku – Centralne Muzeum Morskie
11 września w Poznaniu – Sala w Międzynarodowych Targach Poznańskich
23 września w Krakowie – Hotel Andels
25 września we Wrocławiu – Centrum Konferencyjne Wrocławskiego Parku Przemysłowego
15 października w Warszawie z okazji Światowego Dnia Menopauzy
i Andropauzy

Cykl bezpłatnych wykładów na temat menopauzy prowadzonych przez psychologa, dermatologa i ginekologa, jest działaniem w ramach kampanii edukacyjnej NeoKobieta. Podczas spotkań uczestniczki dowiedzą się jak radzić sobie z problemami, jakie wiążą się z okresem menopauzy oraz jak odnaleźć radość i harmonię po 50. roku życia. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie kampanii www.neokobieta.pl.

Ideą spotkań edukacyjnych jest dostarczenie kobietom kompleksowej wiedzy o metodach radzenia sobie z problemami, których przyczyną jest wejście w okres przekwitania. Świadomość zachodzących zmian i ich przyczyn jest kluczowa, aby móc skutecznie łagodzić objawy i im przeciwdziałać. W tajniki wiedzy słuchaczki wprowadzą dr Joanna Heidtman, psycholog i socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz uznani dermatolodzy i ginekolodzy.
W trakcie spotkań eksperci opowiedzą m.in. o metodach radzenia sobie ze stresem, regenerujących ćwiczeniach oraz przedstawią sposób na optymistyczny styl myślenia. Uczestniczki dowiedzą się także jak właściwie pielęgnować skórę, jakie badania profilaktyczne powinny regularnie wykonywać oraz jakie znaczenie w łagodzeniu objawów menopauzy ma indywidualnie dobrana hormonalna terapia zastępcza. Prof. Tomasz Paszkowski, prezes Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy, powiedział: „Aby poradzić sobie z trudnościami sprawianymi przez wiek okołomenopauzalny, zgodnie z ideą feminologii holistycznej, trzeba spojrzeć na zagadnienie interdyscyplinarnie, z wielu punktów widzenia”.
Działania, realizowane podczas kampanii edukacyjnej NeoKobieta, mają na celu uświadomienie, że menopauza jest kolejnym etapem w życiu kobiet, z którego można czerpać wiele wspaniałych doznań i całkowicie realizować się na wszystkich płaszczyznach życia.
W ramach kampanii do tej pory odbyła się konferencja prasowa, przeprowadzona w formie debaty ekspertów z dziedziny ginekologii, seksuologii, psychologii i socjologii oraz powstała strona internetowa www.neokobieta.pl, której przedmiotem jest prezentacja szczegółowego kompendium wiedzy o menopauzie.

Inicjatorem kampanii jest Vichy Laboratoires.

4.7/5 - (111 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH