Zapytaj Bliskich o zdrowie!

Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie patronem honorowym akcji Zapytaj Bliskich o zdrowie!

Patronem honorowym pierwszej edycji akcji edukacyjnej „Zapytaj Bliskich o zdrowie” organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” zostało Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, które już od wielu lat wspiera działania edukacyjne, które mają na celu zwiększenie liczby wcześnie diagnozowanych schorzeń onkologicznych. Organizatorzy akcji „Zapytaj Bliskich o zdrowie” wierzą, że dzięki prowadzonym działaniom edukacyjnym uda się zwiększyć liczbę osób wcześnie zdiagnozowanych, a tym samym zmniejszyć śmiertelność w grupie chorych na chłoniaki, szczególnie wśród osób po 60 roku życia.

Akcja „Zapytaj Bliskich o zdrowie” ma na celu zwrócić uwagę społeczeństwa na problem zwiększającej się wraz z wiekiem zachorowalności na nowotwory układu odpornościowego oraz upowszechnić wiedzę o chłoniakach i przewlekłych białaczkach limfatycznych. Organizatorzy akcji chcieliby zachęcić wszystkich (młodszych i starszych Polaków) do stałej obserwacji swojego organizmu i regularnej kontroli węzłów chłonnych. Szczególną okazją do zainteresowania się zdrowiem swoim i bliskich są Dzień Babci i Dzień Dziadka przypadające kolejno na 21 i 22 stycznia. Organizatorzy zapraszają wszystkich Polaków do uczestnictwa w akcji poprzez odbycie rodzinnej rozmowy na temat zdrowia, a w szczególności poruszenie tematu objawów towarzyszących chłoniakom i przewlekłym białaczkom limfatycznym oraz do składania Babciom i Dziadkom życzeń z okazji ich święta. Partnerem akcji jest firma Roche Polska.

Zapraszamy do poparcia akcji na facebooku www.facebook/zapytajbliskichozdrowie.pl

Organizator:

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg”
Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki “Przebiśnieg” zrzesza osoby, które kierując się szlachetnymi pobudkami pragną pomagać chorym na chłoniaki. Celem Stowarzyszenia jest m.in.: niesienie pomocy chorym ze schorzeniami układu chłonnego i ich rodzinom oraz działanie na rzecz poprawy jakości ich życia, propagowanie wiedzy na temat chorób układu chłonnego i metod ich leczenia oraz szeroko pojętej problematyki onkologicznej, propagowanie profilaktyki chorób nowotworowych oraz działania na rzecz rehabilitacji zdrowotnej i społecznej chorych po leczeniu onkologicznym. Więcej informacji o Organizatorze na: http://www.przebisnieg.org/

Patron honorowy:
Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie

Partner:
Roche Polska
Grupa Roche, z siedzibą główną w Bazylei w Szwajcarii, jest liderem wśród firm zajmujących się dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia. Siłą firmy są dwa współpracujące działy: farmacja i diagnostyka. Roche, będąc największą na świecie firmą biotechnologiczną, dostarcza szeroką gamę leków stosowanych w takich dziedzinach terapeutycznych jak onkologia, wirusologia, choroby zapalne, metaboliczne oraz centralnego układu nerwowego. Firma jest również światowym liderem w dziedzinie diagnostyki in-vitro, diagnostyki onkologicznej oraz pionierem w zakresie kompleksowej opieki diabetologicznej. Strategia Roche koncentrująca się na medycynie personalizowanej ma na celu dążenie do dostarczania leków i systemów diagnostycznych, które przyczynią się znacząco do poprawy zdrowia, jakości życia oraz przedłużenia życia pacjentów. W 2010 r. Grupa Roche zatrudniała ponad 80 000 pracowników na całym świecie i przeznaczyła ponad
9 mld franków szwajcarskich na inwestycje w badania i rozwój. Firma osiągnęła wartość sprzedaży na poziomie 47,5 mld franków szwajcarskich. Firma Genentech (Stany Zjednoczone) jest częścią Grupy Roche. Ponadto koncern posiada większościowe udziały w firmie Chugai w Japonii.

Kolejni patroni:
http://www.dziennik.pl/
http://www.poradnikzdrowie.pl/

nazdrowie.pl | Zdrowie, uroda, medycyna, polecane kliniki i przychodnie


http://zdrowie.wieszjak.pl/
http://mamzdrowie.pl
http://urodaizdrowie.pl/
http://laboratoria.net/
http://www.senior.pl/
http://pastylka.pl/

4.8/5 - (112 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH