Witaminy pod choinkę


Jesienią i zimą nasz organizm jest szczególnie podatny na infekcje. Pozostajemy jeszcze pod urokiem lata, kiedy nadchodzą chłodniejsze dni. Robi się zimno i ponuro, zaczynamy kichać, coś „drapie” w gardle.

Jesienne słoty odbijają się echem w stawach i kościach. Dni robią się coraz krótsze i coraz mniej mamy słońca – to źle wpływa na samopoczucie i sprzyja stanom przygnębienia i depresji. Czujemy się ciągle zmęczeni. A przed nami jeszcze zima…

Trzeba pomóc organizmowi przetrwać trudny okres. Profilaktyka powinna polegać na przyjmowaniu leków zwiększających odporność, ale także poprawiających ogólną kondycję organizmu. Osoby przemęczone, prowadzące niezdrowy tryb życia są bardziej narażone na infekcje.

Nie mamy czasu lub ochoty na spacer, nie mówiąc już o regularnych ćwiczeniach fizycznych. Nie dbamy o właściwą dietę. Codziennie narażeni jesteśmy na stres. Napięcie w pracy, pośpiech, kolejna kawa, a może i papieros źle wpływają na serce. Pamiętajmy, że choroby układu krążenia rozwijają się powoli. Szybciej się męczymy, kłuje serce, podnosi się ciśnienie krwi. Przewlekły wzrost ciśnienia może powodować m. in. zmiany na dnie oka czy zaburzenia funkcji nerek. Wymaga długotrwałego leczenia i ogranicza komfort życia chorego.

Witaminy dla każdego
Chcąc zadbać o dobrą kondycję organizmu, możemy sięgnąć po preparaty witaminowe. Szczególnie godne polecenia są specyfiki zawierające witaminy, minerały i wyciągi ziołowe. Pobudzają metabolizm komórkowy, wspomagają czynności układu krążenia i układu nerwowego. Takie składniki, jak żelazo, miedź, kwas foliowy i witamina B12 działają krwiotwórczo, rutozyd wzmacnia i uelastycznia ściany naczyń krwionośnych, a witaminy z grupy B wywierają korzystny wpływ na układ nerwowy. Witamina B2 poprawia stan skóry (zapobiega pękaniu kącików ust), chroni przed szybkim zmęczeniem wzroku (np. podczas długiej pracy przy komputerze). B6 przeciwdziała osłabieniu organizmu, wypadaniu włosów, zwiększa wchłanianie „antystresowego” magnezu. Wyciągi ziołowe, m. in. z głogu, jemioły i kozłka lekarskiego, usprawniają działanie układu krwionośnego, a szyszki chmielu i melisa koją skołatane nerwy.

Preparaty te są godne polecenia zwłaszcza osobom dojrzałym, aktywnym zawodowo oraz w okresie rekonwalescencji, kiedy wyczerpani chorobą szybko chcemy wrócić do dobrej formy.

Zdrowie seniora
Seniorzy mogą przyjmować je w profilaktyce chorób układu krążenia i zaburzeń pracy układu nerwowego, a po konsultacji z lekarzem – jako uzupełnienie leczenia. Warto zwrócić uwagę na preparaty płynne, łatwiej przyswajane przez organizm i wygodne dla osób, które nie lubią łykać tabletek lub mają trudności w przyjmowaniu preparatów stałych.

Coraz bliżej Święta. Może zamiast kosmetyku lub kolejnych ciepłych kapci warto sobie i komuś bliskiemu podarować pod choinkę bilet do zdrowia? To będzie dobra inwestycja!

4.5/5 - (196 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH