Skuteczny prezent z apteki

Skuteczny prezent z apteki


Często szukając prezentu dla bliskich, gorączkowo biegamy po sklepach i kupujemy kolejne kapcie z futerkiem, krawat wątpliwej urody, niepotrzebny wazonik, albo bombonierkę.

Nasze intencje są jak najlepsze, ale zdarza się, że taki prezent ląduje po prostu na dnie szuflady. Kolejny nietrafiony zakup.
Zadaliśmy sobie sporo trudu, wydaliśmy pieniądze, a widzimy tylko grzeczny uśmiech obdarowanego. Dlatego warto zastanowić się, jaki prezent może okazać się zakupem bezpiecznym, sprawiającym przyjemność. Może w poszukiwaniu pomysłu na prezent pomoże odwiedzenie miejsc, które do tej pory rzadko kojarzono z zakupami prezentów?

Mikołaj w aptece
Badania rynku dowiodły, że apteki są obecnie coraz bardziej popularnym miejscem sprzedaży produktów nie będących lekami, a wspomagających leczenie różnych dolegliwości.

Dzisiejsze apteki daleko odbiegają od wizerunku tych dawnych, w których farmaceuci sami wykonywali zapisane przez lekarzy mikstury. Obecnie apteki w swojej ofercie proponują szeroką gamę specjalistycznych kosmetyków pielęgnacyjnych, tzw. dermokosmetyków. Na stałe zagościły one w naszych aptekach i mają wielu zwolenników.
Obserwowane w ostatnich latach nasilenie problemów zdrowotnych związanych ze stanem skóry powoduje poszukiwanie preparatów bezpiecznych, mogących skutecznie pielęgnować skórę problemową. Wiele osób po przebytych stanach zapalnych czy urazach poszukuje przede wszystkim preparatów minimalizujących ryzyko uczulenia i podrażnienia. Tylko właściwie dobrany preparat będzie spełniał takie wymagania. Kosmetyki kupowane w aptece są bardzo dobrą propozycją na bezpieczny prezent.

Fachowa wiedza oraz rzetelność farmaceutów będzie bardzo pomocna w dokonaniu właściwego wyboru odpowiedniego kosmetyku. Aptekarz udzieli nam odpowiedzi na wiele naszych pytań i wątpliwości.

Bezpieczny prezent
Obecnie w aptekach jest już dostępna szeroka gama preparatów zarówno do pielęgnacji, jak i do makijażu. Często dostępne są próbki dermokosmetyków, możemy więc sami wypróbować, czy odpowiada nam zapach i konsystencja produktu. W wielu aptekach możemy spotkać konsultantki kosmetyczne, które wykonują podstawowe badania skóry. Wszystko to ułatwia poznanie parametrów naszej skóry, a tym samym ułatwia dokonanie właściwego wyboru dermokosmetyku. Obowiązujące w Polsce i w Unii Europejskiej przepisy nakładają na producenta wymóg wprowadzania do obrotu jedynie kosmetyków bezpiecznych.

Sprawdzone źródło
Możemy być pewni, że preparaty sprzedawane w aptece są przechowywane w odpowiednich warunkach i spełniają wymogi przepisów, w odróżnieniu do kosmetyków oferowanych na targach, stadionach i w ulicznych kioskach. Sposób przechowywania kosmetyków ma często zasadnicze znaczenie w ich oddziaływaniu na skórę. Lekarze dermatolodzy przestrzegają przed kupowaniem kosmetyków niewiadomego pochodzenia. Często reklama telewizyjna skłania nas do poszukiwania kosmetyków, które mogą być dla nas nieodpowiednie. To, co jest dobre dla naszej sąsiadki, nie zawsze będzie dobre dla nas. Poszukujemy luksusowych kosmetyków, ale w nieco tańszej wersji i wtedy trafiamy do przygodnych sprzedawców. Nie warto w ten sposób oszczędzać, ponieważ skutki stosowania kosmetyków niewiadomego pochodzenia mogą być katastrofalne.

Apteka jest miejscem, gdzie możemy kupić kosmetyk odpowiednio dobrany i właściwie przechowywany. Często producenci kosmetyków przygotowują specjalne zestawy świąteczne, okazjonalne, doskonale nadające się na prezent za równo dla nastolatków jak i dla osób dojrzałych. Obok kosmetyków bardzo dobrym dodatkiem do prezentu są preparaty witaminowe, nutrikosmetyki odżywiające naszą cerę, a często będące uzupełnieniem właściwej pielęgnacji skóry.

4.8/5 - (272 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH