Siła kobiet

Jesteś kobietą wielozadaniową, lubisz wyznaczać sobie nowe, ambitne cele. Jednak zauważyłaś, że coraz częściej dopada Cię zmęczenie, nawet kawa za kawą już nie pomaga. To może oznaczać niedobór magnezu. Jak temu zaradzić?

Magnez jest nazywany “pierwiastkiem życia”. Niedobór magnezu może mieć fatalne skutki dla naszego organizmu. Jest to dziś powszechny problem, gdyż idzie on w parze z szybkim tempem życia. Nieustannie stawiamy sobie coraz to nowe wyzwania. Szczególnie dotyczy to kobiet, które chcą realizować się na różnych płaszczyznach życia. Choć my kobiety nie lubimy słowa „perfekcjonizm” podświadomie ciągle do niego dążymy. Chcemy rozwijać swój intelekt, szkolić się. Dbamy o nasze ciało, troszczymy się o relację z bliskimi. Ale czy w natłoku spraw nie zapominamy o najważniejszym, naszym zdrowiu? Warto nad tym się zastanowić i wsłuchać jakie sygnały daje nasz organizm.

Objawy niedoboru magnezu

Niedobór magnezu w organizmie powoduje problemy z koncentracją, nerwowość, drganie powiek, skurcze łydek i słabnące mięśnie. Do tych objawów może dojść utrata apetytu, kołatanie serca czy bezsenność.

Przyczyny niedoboru magnezu

Za jego niedobór odpowiada  zazwyczaj nieprawidłowa dieta. Przede wszystkim składająca się z produktów mocno przetworzonych, jednocześnie ubogich w witaminy i mikroelementy. Kolejne powody to stres, nerwowość, intensywna praca, ćwiczenia fizyczne, które zwiększają zużycie tego pierwiastka przez organizm. Dodatkowo kawa, alkohol i środki odwadniające wypłukują magnez z naszego organizmu. Daj sobie szansę i podejmij odpowiednie kroki.

Postaw na magnez

Magnez magnezowi nierówny. Wybierając preparat zawierający ten cenny pierwiastek warto zwrócić uwagę na kilka istotnych faktów. Przede wszystkim należy stosować preparaty, które posiadają potwierdzoną badaniami skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Magnez zawarty w tabletce powinien zostać uwolniony w jelicie cienkim. Tam bowiem jego wchłanianie jest największe. Większość dostępnych na rynku preparatów, pomimo wysokiej dawki jonów magnezu traci na efektywności. Powodem jest fakt, że zaczynają rozpuszczać już w żołądku.

Magvit B6

Tabletka Magvit B6 przechodzi przez żołądek i rozpuszcza się dopiero w jelicie cienkim. Kolejną istotną kwestią, jest to, aby efektywność wchłaniania magnezu do krwi była jak największa. Obecność witaminy B6 zwiększa ją o blisko 40%. Wszystkie te warunki spełnia jedyny w Polsce organiczny magnez w postaci tabletki dojelitowej jakim jest Magvit B6.
Preparat magnezowy Magvit B6 ma status leku OTC, dzięki czemu posiada potwierdzoną skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.

Magvit B6 zawiera dwie substancje czynne: mleczan magnezu (sól organiczną o wysokiej przyswajalności) i pirydoksynę (witaminę B₆), Połączenie magnezu z witaminą B6 tworzy zgrany duet, dzięki czemu w optymalny sposób uzupełniają i wzmacniają swoje właściwości.

informacja prasowa: BI Group
Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH