Servier dla serca

Ogólnopolska Akcja Profilaktyczno-Edukacyjna “Servier dla Serca” organizowana jest od 2003 roku przez firmę Servier. Objęta została patronatem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznegoi Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego.

Dzięki dotychczasowym edycjom akcji przebadano łącznie blisko 25 tysięcy osób.
We wrześniu Kardiologiczna Poradnia Servier po raz piąty wyruszyła w trasę, która obejmie swoim zasięgiem 28 polskich miast.

Ta wielka i wyjątkowa pod względem logistyki i zasięgu kampania ma na celu przebadanie jak największej ilości osób pod kątem ryzyka wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego, a także – a może przede wszystkim – szeroko zakrojoną edukację Polaków w zakresie profilaktyki chorób serca, które są najczęstszą przyczyną zgonów w naszym kraju.

Codziennie z powodu chorób układu krążenia umiera w Polsce blisko 500 osób! Połowy tych zgonów można by uniknąć. Wystarczy świadomość zagrożeń, regularne badania i przestrzeganie zaleceń lekarskich.

Organizatorzy akcji “Servier dla Serca” szczególny nacisk kładą na wspomnianą wcześniej edukację i profilaktykę. Nie do przecenienia są, bowiem korzyści płynące ze znajomości zagrożeń, jakie niosą za sobą nieuświadomione, a co za tym idzie nieleczone choroby serca – przede wszystkim nadciśnienie tętnicze.

Już po raz piąty Kardiologiczna Poradnia Servier wyruszy w trasę po Polsce. Dotychczas z badań w ramach akcji “Servier dla Serca” skorzystało blisko 25 tysięcy osób.

W tym roku poradnia dotrze do 28 miast. Ich mieszkańcy będą mogli wykonać bezpłatne badania ciśnienia tętniczego, stężenia glukozy i cholesterolu, przeprowadzić badania EKG, a także – w przypadku nieprawidłowych wyników badań laboratoryjnych – skorzystać z bezpłatnej porady kardiologa.

Kardiologiczna Poradnia Servier zapewnia odwiedzającym ją osobom najnowocześniejsze wyposażenie i wysoko wyspecjalizowany zespół lekarzy i pielęgniarek.

Nadciśnienie tętnicze jest przewlekłą chorobą układu krążenia, polegającą na zwiększonym ciśnieniu krwi w naczyniach tętniczych. Nierozpoznane i nieleczone nadciśnienie prowadzi do wielu groźnych powikłań, z utratą życia włącznie.

Uważa się, że co trzeci Polak choruje na nadciśnienie a wielu z nich nie zdaje sobie z tego sprawy. Dlatego poprzez działania edukacyjne skierowane do pacjentów, organizatorzy akcji “Servier dla Serca” już po raz piąty podejmą próbę poprawy stanu wiedzy polskiego społeczeństwa na temat czynników ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego.

Będzie to również czynić Ambasador akcji “Servier dla Serca” – aktorka, Edyta Olszówka w filmie edukacyjnym o nadciśnieniu tętniczym, który będzie emitowany w poczekalni Kardiologicznej Poradni Servier.

4.5/5 - (4 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH