Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.

Rozkurczanie twarzy


Skłonność do powstawania zmarszczek uzależniona jest od ogólnego stanu zdrowia, układu hormonalnego i sposobu odżywiania się. Na słabo nawilżonej i delikatnej skórze twarzy, nieustannie poddawanej szkodliwemu działaniu słońca, wiatru i mrozu, pierwsze oznaki starzenia się skóry mogą pojawić się nawet u kobiet dwudziestoletnich.

Dlaczego powstają zmarszczki?
Najwcześniej pojawiają się zmarszczki mimiczne. Wiedzą o tym osoby, które emanują pogodnym uśmiechem. Gdy uśmiechamy się, ale też gdy marszczymy brwi, następuje skurcz mięśni twarzy i powstają fałdy skórne tworzące zmarszczki i linie. Narażona jest na nie szczególnie skóra wokół oczu, gdyż ma zaledwie pół milimetra grubości i prawie nie ma gruczołów łojowych.

Powstawaniu zmarszczek sprzyja ciągły ruch powiek i wyrazista mimika twarzy. Gdy mięśnie twarzy zaczynają wiotczeć pojawiają się również zmarszczki grawitacyjne. Tworzą się one w okolicach policzków powiek i szyi. Najpóźniej powstają zmarszczki związane z wiekiem i fotostarzeniem. Ich przyczyną jest zwiotczenie włókien kolagenowych oraz zmniejszenie ilości kolagenu. Zmarszczki szczególnie widoczne są na policzkach, wokół oczu i ust. Aby opóźnić proces starzenia skóry, konieczna jest właściwa jej pielęgnacja. Ważne w niej jest: regularne zewnętrzne odżywianie skóry oraz nawilżanie jej od wewnątrz poprzez picie dużych ilości wody mineralnej. Należy również unikać szkodliwego działania promieni słonecznych i ograniczyć korzystanie z solarium. Nie bez znaczenia jest też pamiętanie o dobrym demakijażu twarzy, zawsze przeznaczonymi do tego celu preparatami. Najważniejszym elementem pielęgnacji twarzy jest jednak dobranie odpowiedniego do naszego wieku, rodzaju skóry i typu zmarszczek, kremu.

Naukowcy stworzyli krem powodujący rozkurczanie skóry twarzy. Najważniejszym jego składnikiem jest kompleks adenoxine, złożony z magnezu i adenozyny. Adenozyna jest to enzym, obecny wstanie naturalnym w organizmie, odpowiedzialny za regulację skurczów, np. serca.

Jak działa krem rozkurczający?
Ruchy mięśni twarzy wywołują kurczenie się fibroblastów, czyli głęboko położonych komórek skóry. W miarę upływu czasu i powtarzania ruchów, komórki te przestają się rozkurczać, co prowadzi do powstania i utrwalenia się pierwszych zmarszczek mimicznych. Wszystko to brzmi dość magicznie, ale kompleks adenoxine rzeczywiście powoduje stopniowe rozkurczenie skóry, a co najważniejsze, prowadzi to do trwałego wygładzenia zmarszczek mimicznych. Warto dodać, że formuła tych kremów została wzbogacona o technologię soft-focus, czyli mikrocząsteczek rozpraszających światło, co daje dodatkowy natychmiastowy efekt poprawy gładkości skóry. Kremy tej generacji zawierają też zmikronizowane woski, które optycznie wypełniają zmarszczki, zapewniając dodatkowy efekt rozjaśnienia cery. W ich skład wchodzi też często, masło shea, gliceryna, olej z pestek moreli, witamina E, mikronizowane algi. Składniki te odżywiają i nawilżają skórę twarzy. Zadbano też oto, aby takie kremy dobrze się wchłaniały i nadawały skórze matowy wygląd – konieczny do wykonania prawidłowego makijażu.

Najważniejsze
Po trzech miesiącach używania preparatu liczba tzw. kurzych łapek i zmarszczek na czole zmniejsza się o ok. 30 proc. od stanu przed kuracją, zaś pozostałe 70 proc. dodaje nam tylko uroku.


#czy wiesz że…
W pielęgnacji twarzy, jednym z najważniejszych czynników wpływających na starzenie się skóry jest prawidłowo wykonany demakijaż. Najczęściej kupujemy dobry, drogi krem na dzień ina noc. Natomiast twarz po całym dniu zmywamy szybko, byle jak i byle czym. A właśnie od oczyszczania twarzy zależy jej blask, koloryt, po prostu zdrowy wygląd. Pamiętajmy, aby temu z pozoru prostemu zabiegowi poświęcić więcej czasu. Należy używać toników i mleczek, zdejmując makijaż po warstwie, aż do momentu kiedy twarz będzie całkowicie czysta. Ten zabieg trzeba wykonywać spokojnie i powoli okrężnymi ruchami, nie rozciągając skóry twarzy. Po prawidłowym demakijażu konieczne jest odpowiednie nawilżenie skóry, najlepiej wodą termalną lub delikatnym kremem nawilżającym. Po 15-20 minutach delikatnie wklepujemy nasz ulubiony krem, stosownie do rodzaju skóry, wieku i kieszeni. Pamiętajmy również o odżywczych maseczkach, zwłaszcza ze świeżych owoców sezonowych.

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH