Rozkurczanie twarzy


Skłonność do powstawania zmarszczek uzależniona jest od ogólnego stanu zdrowia, układu hormonalnego i sposobu odżywiania się. Na słabo nawilżonej i delikatnej skórze twarzy, nieustannie poddawanej szkodliwemu działaniu słońca, wiatru i mrozu, pierwsze oznaki starzenia się skóry mogą pojawić się nawet u kobiet dwudziestoletnich.

Dlaczego powstają zmarszczki?
Najwcześniej pojawiają się zmarszczki mimiczne. Wiedzą o tym osoby, które emanują pogodnym uśmiechem. Gdy uśmiechamy się, ale też gdy marszczymy brwi, następuje skurcz mięśni twarzy i powstają fałdy skórne tworzące zmarszczki i linie. Narażona jest na nie szczególnie skóra wokół oczu, gdyż ma zaledwie pół milimetra grubości i prawie nie ma gruczołów łojowych.

Powstawaniu zmarszczek sprzyja ciągły ruch powiek i wyrazista mimika twarzy. Gdy mięśnie twarzy zaczynają wiotczeć pojawiają się również zmarszczki grawitacyjne. Tworzą się one w okolicach policzków powiek i szyi. Najpóźniej powstają zmarszczki związane z wiekiem i fotostarzeniem. Ich przyczyną jest zwiotczenie włókien kolagenowych oraz zmniejszenie ilości kolagenu. Zmarszczki szczególnie widoczne są na policzkach, wokół oczu i ust. Aby opóźnić proces starzenia skóry, konieczna jest właściwa jej pielęgnacja. Ważne w niej jest: regularne zewnętrzne odżywianie skóry oraz nawilżanie jej od wewnątrz poprzez picie dużych ilości wody mineralnej. Należy również unikać szkodliwego działania promieni słonecznych i ograniczyć korzystanie z solarium. Nie bez znaczenia jest też pamiętanie o dobrym demakijażu twarzy, zawsze przeznaczonymi do tego celu preparatami. Najważniejszym elementem pielęgnacji twarzy jest jednak dobranie odpowiedniego do naszego wieku, rodzaju skóry i typu zmarszczek, kremu.

Naukowcy stworzyli krem powodujący rozkurczanie skóry twarzy. Najważniejszym jego składnikiem jest kompleks adenoxine, złożony z magnezu i adenozyny. Adenozyna jest to enzym, obecny wstanie naturalnym w organizmie, odpowiedzialny za regulację skurczów, np. serca.

Jak działa krem rozkurczający?
Ruchy mięśni twarzy wywołują kurczenie się fibroblastów, czyli głęboko położonych komórek skóry. W miarę upływu czasu i powtarzania ruchów, komórki te przestają się rozkurczać, co prowadzi do powstania i utrwalenia się pierwszych zmarszczek mimicznych. Wszystko to brzmi dość magicznie, ale kompleks adenoxine rzeczywiście powoduje stopniowe rozkurczenie skóry, a co najważniejsze, prowadzi to do trwałego wygładzenia zmarszczek mimicznych. Warto dodać, że formuła tych kremów została wzbogacona o technologię soft-focus, czyli mikrocząsteczek rozpraszających światło, co daje dodatkowy natychmiastowy efekt poprawy gładkości skóry. Kremy tej generacji zawierają też zmikronizowane woski, które optycznie wypełniają zmarszczki, zapewniając dodatkowy efekt rozjaśnienia cery. W ich skład wchodzi też często, masło shea, gliceryna, olej z pestek moreli, witamina E, mikronizowane algi. Składniki te odżywiają i nawilżają skórę twarzy. Zadbano też oto, aby takie kremy dobrze się wchłaniały i nadawały skórze matowy wygląd – konieczny do wykonania prawidłowego makijażu.

Najważniejsze
Po trzech miesiącach używania preparatu liczba tzw. kurzych łapek i zmarszczek na czole zmniejsza się o ok. 30 proc. od stanu przed kuracją, zaś pozostałe 70 proc. dodaje nam tylko uroku.


#czy wiesz że…
W pielęgnacji twarzy, jednym z najważniejszych czynników wpływających na starzenie się skóry jest prawidłowo wykonany demakijaż. Najczęściej kupujemy dobry, drogi krem na dzień ina noc. Natomiast twarz po całym dniu zmywamy szybko, byle jak i byle czym. A właśnie od oczyszczania twarzy zależy jej blask, koloryt, po prostu zdrowy wygląd. Pamiętajmy, aby temu z pozoru prostemu zabiegowi poświęcić więcej czasu. Należy używać toników i mleczek, zdejmując makijaż po warstwie, aż do momentu kiedy twarz będzie całkowicie czysta. Ten zabieg trzeba wykonywać spokojnie i powoli okrężnymi ruchami, nie rozciągając skóry twarzy. Po prawidłowym demakijażu konieczne jest odpowiednie nawilżenie skóry, najlepiej wodą termalną lub delikatnym kremem nawilżającym. Po 15-20 minutach delikatnie wklepujemy nasz ulubiony krem, stosownie do rodzaju skóry, wieku i kieszeni. Pamiętajmy również o odżywczych maseczkach, zwłaszcza ze świeżych owoców sezonowych.

4.6/5 - (142 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH