Cellulit zmora do pokonania


Cellulit – to słowo, które znają wszystkie kobiety. Leczenie go nie jest trudne, ale wymaga wiele cierpliwości.

Sześć kroków w walce z cellulitem.

Pogódź się
Masz cellulit – nie jesteś sama, ma go większość kobiet.

„Poznaj“ cellulit
Pojawia się zawsze w tych samych okolicach ciała kobiety: na biodrach, pośladkach, udach, kolanach. Skóra przy ucisku przypomina skórkę pomarańczy, w stadium zaawansowanym pojawiają się „pikowania” i ból przy ucisku. Efekty te wywołuje przerost komórek tłuszczowych, spowodowany przewagą syntezy kwasów tłuszczowych w stosunku do ich rozkładu. Jego powstawanie jest uzależnione od żeńskich hormonów płciowych. Prócz hormonów, innym czynnikiem sprzyjającym rozwojowi cellulitu są zaburzenia krążenia krwi i mikrokrążenia, nieprawidłowe odżywianie, siedzący tryb życia, stres oraz dziedziczność.

Zmień dietę
Nasze odżywianie powinno opierać się na produktach niskokalorycznych, lekkostrawnych, bogatych w błonnik, bo takie pobudzają przemianę materii i spalanie tłuszczu. Ogranicz spożywanie czerwonego mięsa, słodyczy, dużej ilości soli i tłustych dań. Jedz więcej owoców i warzyw.

Zacznij ćwiczyć
Osoby, które mające problemy ze skórką pomarańczową, muszą pamiętać, aby nie uprawiały męczących sportów, np. tenisa. Zbyt gwałtownie rozwijają one mięśnie nóg, a wówczas zdeformowana tkanka tłuszczowa przesuwa się bliżej powierzchni skóry. Najkorzystniejsze jest połączenie lekkiego ruchu z umiarkowanym wysiłkiem.

Odpowiednie kosmetyki
Dobierz taki preparat, który skutecznie będzie eliminował tłuszcze z Twojego organizmu. Odkryciem są preparaty wyszczuplające o formule opartej na rytmach biologicznych. Rano ich działanie polega na pobudzeniu fizjologicznego uwalniania i eliminacji lipidów. A wieczorem na hamowaniu oraz przenikaniu glukozy do komórek tłuszczowych w celu zmniejszania odkładania lipidów, substancji szkodliwych i nadmiaru wody. W ten sposób, skuteczność wyszczuplających substancji czynnych jest wzmożona, ponieważ działają w najbardziej odpowiednich porach doby. Tak działają preparaty nowej generacji, np. Elancyl wprowadzony do sprzedaży aptecznej od marca br. Po 14 dniach (a właściwie porankach) stosowania Elancylu – wygładzenie „skórki pomarańczowej” i poprawę jędrności skóry stwierdzono u 81% kobiet. Obwód ud zmniejsza się średnio o 2,9 cm.

Masaże
Warto połączyć stosowanie tego preparatu z masażem ciała lub hydromasażem. Poprawią one krążenie krwi i limfy, skóra oczyści się z toksyn, mięśnie staną się mocniejsze i bardziej elastyczne, a Ty dobrze wypoczniesz.

4.5/5 - (132 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH