Rewolucja w leczeniu migreny

Badanie metodą funkcjonalnego rezonansu magnetycznego (fMRI) wykazały skuteczność działania urządzenia CEFALY w blokowaniu bólu migrenowego. Czy to rewolucja w leczeniu migren?

Urządzenie medyczne CEFALY skutecznie oddziałuje na metaboliczną aktywność w obszarach mózgu, na które wpływa migrena. To już trzecie badanie z wykorzystaniem różnych form obrazowania na przestrzeni niecałych dwóch miesięcy, które dało analogiczne wyniki.

dr Pierre Rigaux, Dyrektor Zarządzający CEFALY Technology i wynalazca urządzenia:

Nagromadzenie i zgodność wyników tych trzech badań klinicznych pokazują skuteczność CEFALY w terapii migreny. Jesteśmy usatysfakcjonowani widząc publikacje dokumentujące mechanizm działania CEFALY na centralny układ nerwowy. Te wyniki pozwolą naszemu zespołowi zajmującemu się badaniami i rozwojem na kontynuację prac nad tą nieinwazyjną metodą terapii migreny.

Badanie z użyciem metody pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) dowiodło, iż CEFALY przywraca normalną aktywność metaboliczną u pacjentów z migreną w korze okołooczodołowej i obszarach części dziobowej zakrętu obręczy.

Najnowsze badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Frontiers in Neurology. fMRI użyło neuroobrazowania do zmierzenia aktywności mózgu w relacji do zmian w dopływie krwi. Autorzy badania użyli stymulacji ciepłem nerwu trójdzielnego po 60-dniowej terapii z użyciem CEFALY. Odkryli, że CEFALY było w stanie zablokować bodźce bólowe. Dotyczyło to bólów w przedniej części kory zakrętu obręczy. Jest to jeden z regionów zaangażowanych w ataki migrenowe.

Leczenie chronicznych migren

CEFALY to pierwsze zaaprobowane przez FDA urządzenie do zapobiegania częstym migrenom metodą zewnętrznej stymulacji nerwu trójdzielnego. Jest skuteczne w leczeniu chronicznych migren, a także w terapii migren opornych na leczenie.

 

 

Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH