Rewolucja w antykoncepcji?

Być może już niedługo do aptek trafi żel o działaniu antykoncepcyjnym, który aplikuje się wcierając w skórę brzucha, ud, ramion lub przedramion.

Codzienne stosowanie preparatu o nazwie Nestorone ma zapewnić kobiecie ochronę przed niechcianą ciążą. Działanie nowego środka potwierdziły badania nowojorskich naukowców, którzy przez siedem miesięcy obserwowali 18 aktywnych seksualnie kobiet w wieku od 20 do 40 lat. W czasie trwania eksperymentu żadna z kobiet, które stosowały Nestorone, nie zaszła w ciążę.

Preparat już wkrótce może zastąpić plastry i pigułki antykoncepcyjne, przede wszystkim dlatego, że jest łatwy w stosowaniu i nie daje skutków ubocznych, takich jak np. przyrost wagi.

Substancja jest bezwonna, i bezbarwna, w swoim składzie zawiera hormony, które dają 99-procentową skuteczność w zapobieganiu ciąży. Badania wykazały ponadto, że żel mogą stosować nawet kobiety karmiące, ponieważ nie wpływa on na proces laktacyjny.

Jeśli preparat przejdzie pozytywnie serię badań klinicznych, być może za kilka lat trafi do polskich aptek. (mp) (express.co.uk.)

4.4/5 - (264 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH