Polskie Stowarzyszenie Diabetyków poszukuje Młodych Liderów

Bydgoszcz: Zarząd Główny Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków (PSD) przy wsparciu fundacji firmy Medtronic poszukuje liderów – osób chorych na cukrzycę, które chcą zaangażować się w promocję i realizację projektów służących młodym diabetykom.

Stowarzyszenie organizuje konkurs na udział w szkoleniu, w którym mogą wziąć udział wszystkie osoby chore na cukrzycę w wieku 19-35 lat. Warunkiem udziału w konkursie jest przynależność do Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Akces do Stowarzyszenia można zgłosić wraz z konkursowym projektem.

Andrzej Bauman, Prezes Zarządu Głównego PSD podkreśla: „W całej Polsce potrzebujemy młodych ludzi, którzy przejmą swoje sprawy w swoje ręce. Wraz z nimi chcemy zbudować sieć punktów, które będą realizowały programy skierowane do młodzieży”.

Anna Śliwińska, koordynator projektu podkreśla: „Młode osoby chorujące na cukrzycę często nie wiedzą gdzie szukać wsparcia. Tymczasem potrzebują rówieśników, którzy doskonale rozumieliby ich sytuację i problemy”.

W ramach konkursu zostanie wyłonionych 25 młodych liderów, którzy zostaną zaproszeni na specjalnie dla nich przygotowane szkolenie. Warsztaty będą składać się z dwóch części. Pierwsze spotkanie już na początku kwietnia, drugie w październiku. Anna Śliwińska zaznacza: „Chcemy najlepiej zapowiadających się aktywnych młodych ludzi wesprzeć wiedzą i narzędziami pomocnymi w realizacji zgłoszonych projektów. Wiedza, którą chcemy im przekazać, wzmocni ich kompetencje, będą ją mogli wykorzystać również w swoim codziennym życiu i pracy zawodowej. Chcemy nie tylko znaleźć młodych liderów. Chcemy ich wspierać i promować”.

Aby zakwalifikować się na szkolenie, należy przesłać krótki opis projektu przedstawiającego pomysł na działalność na rzecz diabetyków w swoim miejscu zamieszkania. Zgłoszenia można nadsyłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną do 20 marca br. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem i formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie www.diabetyk.org.pl

4.8/5 - (90 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH