Podwyżki dla lekarzy

Nowy prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Sośnierz zmienił zarządzenie swojego poprzednika Jerzego Millera, dotyczące rozdzielenia pieniędzy na podwyżki dla pracowników służby zdrowia od października tego roku.

“Zakłady dostaną pieniądze szybciej; będzie uproszczony sposób ich przekazania” – powiedział Sośnierz we wtorek na konferencji prasowej. Wyjaśnił, że zmiana polega na przekazaniu ZOZ-om określonej kwoty na podwyżki, a nie – jak było wcześniej – uzależnienie tej sumy od liczby wykonanych przez ZOZ-y świadczeń.

Zarządzenie wydane przez Millera pod koniec sierpnia zakwestionował na początku września minister zdrowia Zbigniew Religa. Uznał, że sposób, w jaki Miller chciał podzielić pieniądze, spowoduje, iż część zakładów opieki zdrowotnej będzie poszkodowana i dostanie mniejsze sumy. W wyniku negocjacji obie strony porozumiały się. Mimo to Andrzej Sośnierz, jeszcze zanim został prezesem Funduszu, zapowiedział, że pierwszą jego decyzją będzie zmiana sposobu rozdzielania pieniędzy.

4.7/5 - (267 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH