Oparzenia słoneczne

Większość z nas przynajmniej raz w życiu doznała uczucia pieczenia, szczypania oraz bólu po zbyt długiej ekspozycji na słońcu. Czy i jak możemy leczyć samodzielnie oparzenia słoneczne?

Oparzenia słoneczne można leczyć domowymi sposobami, pod warunkiem, że są to oparzenia I stopnia. Oparzeniom takim nie towarzyszą pęcherze, wysięki ropne i gorączka.

Karolina Basiewicz, kosmetolog Princess Academy:

Możemy sięgnąć po domowe środki. Są nimi ogórek, aloes. Możemy też schładzać się prysznicem lub kąpielą. Musi być to woda chłodna, nie bardzo zimna, żeby nie doszło do szoku termicznego. Idąc w myśli zasady, że lepiej zapobiegać, niż leczyć skutki, powinniśmy chronić się przed słońcem. Przede wszystkim zalecam nie wychodzenie na dwór, jeżeli nie musimy tego robić w godzinach między 11 a 15. Konieczne jest także stosowanie filtrów UV 30 oraz UV 50. Filtr SPF 15, który mamy w kosmetykach, głownie w podkładach, absolutnie nie jest wystarczający.

Łagodzenie oparzeń słonecznych

Warto stosować produkty łagodzące oparzenia. Można je kupić w aptekach. Zaopatrz się w mleczko, piankę lub balsam, które zawierają alantoinę, depantenol lub aloes. Bardzo ważne jest, aby podczas łagodzenia objawów oparzenia słonecznego nie natłuszczać skóry. Tłusty krem zatrzymuje ciepło, co spotęguję pieczenie i ból skóry.

Ubiór chroniący przed oparzeniem

Warto także zadbać o odpowiednie ubranie, najlepiej w kolorach jasnych o przewiewnej strukturze, czapka oraz okulary z filtrem przeciw słonecznym są równie ważne. Nie możemy zapomnieć, że fotostarzenie się skóry zaczyna się od wczesnych lat dzieciństwa, dlatego przebyte oparzenia słoneczne w dzieciństwie zwiększają ryzyko zachorowania na czerniaka w latach późniejszych.

źródło: materiał prasowy Newsrm.tv
Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH