Przełomowe, nowe i całkowicie naturalne rozwiązanie w walce z cholesterolem jest już dostępne w Polsce. Bergamota obniża „zły” LDL cholesterol nawet o 40%!
Podwyższone stężenie cholesterolu dotyczy ponad połowy (61%) dorosłych Polaków, czyli nawet 18 milionów osób. Co ciekawe hipercholesterolemia najczęściej występuje w grupie wiekowej 40 – 59 lat dotykając aż 7,2 mln osób. Niestety, zaledwie 0,5 mln z nich jest leczona skutecznie.
Choroby układu krążenia pierwszą przyczyną zgonów
Nadmiar frakcji LDL cholesterolu powoduje zmiany miażdżycowe, które przyczyniają się do zwężenia światła naczyń krwionośnych i ograniczają przepływ krwi. Do najgroźniejszych powikłań procesu miażdżycowego należą zawał serca i udar mózgu, spowodowane zatrzymaniem przepływu krwi przez naczynie. O skali problemu świadczy fakt, że choroby układu krążenia są pierwszą przyczyną zgonów dorosłych Polaków.
Cichy zabójca
Sam proces odkładania się blaszki miażdżycowej jest bardzo powolny i może rozwijać się przez lata nie dając specyficznych objawów. Nie możemy go jednak ignorować! Najlepsze korzyści zdrowotne osiągniemy podejmując działania odpowiednio wcześnie.
prof. dr hab. Artur Mamcarz, Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego:
Już na wczesnym etapie choroby wysokie stężenie cholesterolu może powodować osłabienie funkcji poznawczych (pamięci) i problemy z koncentracją. Wpływa również na spadek wydolności organizmu. Konsekwencjami wysokiego cholesterolu mogą być także zaburzenia erekcji, uszkodzenie nerek, czy wątroby.
Na ratunek – bergamota!
Najnowsze badania wskazują, że w walce z cholesterolem może pomóc nam natura. A konkretnie standaryzowana kompozycja polifenoli z bergamoty tzw. BPF. Bergamota jest rośliną cytrusową rosnącą niemal wyłącznie we włoskiej Kalabrii. Skórka z jej owoców oraz liście są od lat stosowane do produkcji eterycznych olejków i perfum. Teraz okazało się, że wyjątkowe, zdrowotne właściwości ma miąższ bergamoty. Wyciąg z bergamoty wywiera pozytywny wpływ na gospodarkę lipidową i węglowodanową, a także oddziałuje korzystnie na śródbłonek naczyniowy.
dr n. med. Marcin Barylski z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Rehabilitacji Kardiologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi:
W badaniach naukowych wykazano, że BPF zapewnia najsilniejszą redukcję stężenia cholesterolu LDL spośród przebadanych naukowo substancji naturalnych.
Naukowo potwierdzone działanie BPF
Badanie przeprowadzone z udziałem 237 osób, dowiodło, że trzydziestodniowa terapia BPF skutkowała znacznym obniżeniem stężeń frakcji cholesterolu LDL. „Zły” cholesterol zredukowany został od 25% do niemal 40%. Dodatkowo zaobserwowany został istotny wzrost stężenia „dobrego” HDL cholesterolu – od 20% do 40%. Doustne suplementy diety zawierające BPF cechuje siła hipolipemizująca, zbliżona siłą do małych dawek silnych statyn (leków na receptę stosowanych w terapii hipercholesterolemii).
Bergamota nie tylko na „zły” cholesterol
Badania wykazały także wysoce korzystny wpływ BPF na glikemię. W grupie przyjmującej BPF w dawce 500 mg zaobserwowano obniżenie stężenia glukozy we krwi średnio o 18,9%. Dawka 1000 mg wiązała się ze spadkiem o 22,4%.
Inne z badań, przeprowadzone wśród 107 osób, dowiodło skuteczności wyciągu z bergamoty w znacznym ograniczeniu stłuszczenia wątroby. Co ważne, nie odnotowano przy tym żadnych działań niepożądanych, co po raz kolejny potwierdziło wysoki profil bezpieczeństwa BPF.
To nie wszystko. Badania na grupie mężczyzn z cukrzycą typu 2 i zaburzeniami erekcji wykazały dużą skuteczność terapii BPF w poprawie funkcji seksualnych (potencji).
Bergamota naturalna i bezpieczna
BPF jest rozwiązaniem całkowicie naturalnym i bardzo bezpiecznym. W badaniach potwierdzono bardzo dobrą tolerancję i nie wykazano skutków ubocznych.
Polskie Towarzystwo Kardiologiczne potwierdza działanie BPF
Eksperci Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego potwierdzają, że stosowanie kompozycji polifenoli z bergamoty (BPF) może być szczególnie korzystne w przypadku:
- wszystkich osób z podwyższonym stężeniem cholesterolu o 20-40%, które nie mają wskazań do stosowania leków na receptę. To osoby z niskim lub umiarkowanym ryzykiem sercowo-naczyniowym.
- pacjentów, którzy nie akceptują terapii statynami i kategorycznie odmawiają ich przyjmowania
- osób z zespołem metabolicznym, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej oraz pacjenci z niealkoholowym stłuszczeniem wątroby
Oznacza to, że BPF może w niektórych przypadkach stanowić alternatywę dla leków konwencjonalnych.
Podsumowując BPF to nowoczesny preparat o szerokim spektrum działania, który stanowi całkowicie nowe, niespotykane dotąd rozwiązanie terapeutyczne. Po raz pierwszy jeden składnik aktywny pozwala kompleksowo zadbać o lipidy, cukier, wątrobę a nawet może przeciwdziałać zaburzeniom erekcji u osób chorujących na cukrzycę typu drugiego.
źródło: informacja prasowa Healthcare Unit