Od pierwszych chwil

Właściwie zbilansowana dieta i profilaktyka w okresie ciąży to czynniki, które decydują o prawidłowym rozwoju płodu oraz przyszłym zdrowiu dziecka. Jak wskazują badania przeprowadzone przez TNS OBOP, wiedza rodziców na ten temat jest jednak wciąż ograniczona i niedostateczna.

Dlatego eksperci, wspierający swoją wiedzą Ogólnopolski Program Edukacyjny “Zdrowie od pierwszych chwil”, zalecają stosowanie się do kilku podstawowych zasad zdrowego odżywiania się .

Według nich, podstawowym czynnikiem warunkującym prawidłowy rozwój dziecka w łonie matki jest właściwie zbilansowana dieta. Sposób odżywiania wpływa nie tylko na rozwój fizyczny maleństwa, ale również na jego rozwój umysłowy.

“Dlatego już w okresie ciąży warto wprowadzić w życie zasady diety, która w przyszłości zaprocentuje doskonałym stanem zdrowia nie tylko matki, ale i dziecka – mówi Agnieszka Jarosz z Instytutu Żywności i Żywienia. – Prawidłowo skomponowana dieta – bez względu na wiek – jest istotnym elementem profilaktyki, która przeciwdziała codziennym dolegliwościom”.

W trosce o zdrowie mam i ich pociech eksperci programu opracowali kilka podstawowych zasad, które warto wprowadzić do swojego życia. Podajemy je za serwisem Nauka w Polsce PAP:

  1. Nie jemy za dwoje

  2. Stawiamy na jakość, a nie na ilość

  3. Zdrowe witaminy

  4. Woda to zdrowie

  5. Wszystko na czas

Więcej informacji na temat zdrowej diety można znaleźć na stronie: www.mamanaczasie.pl

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

4.6/5 - (269 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH