Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.

Norma lekarza

Lekarze, poza normą wynoszącą 40 godzin, nie mogą być zobowiązani do dyżurowania więcej niż 8 godzin tygodniowo – uważa Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy.

Związkowcy są zdania, że lekarskie dyżury powinny być wynagradzane jak praca w godzinach nadliczbowych”, a lekarze mogą występować z roszczeniem wobec swojego pracodawcy” o wypłatę różnicy między wynagrodzeniem za godziny nadliczbowe a tym, które faktycznie otrzymali.

Lekarze nawiązują do orzeczenia sądu, który uznał, że z chwilą wstąpienia Polski do UE obowiązuje europejska norma czasu pracy lekarzy, czyli 40 godzin tygodniowo (48 godzin z nadgodzinami), a czas dyżurów medycznych należy do czasu pracy.

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH