Lista z wirusem

Opublikowano listę sklepów, do których trafiło indycze mięso podejrzane o skażenie wirusem ptasiej grypy H5N1. Najwięcej takiego mięsa pojawiło się w powiatach: olsztyńskim i Lidzbark Warmiński, mniej w powiecie braniewskim i elbląskim.

W powiecie olsztyńskim mięso indycze podejrzane o skażenie wirusem ptasiej grypy trafiło najpierw do hurtowni “Oldrob”.

W sklepach powiatu olsztyńskiego pojawiło się najwięcej żołądków indyczych, były one sprzedawane w sklepach przy ul. Profesorskiej, Dworcowej i Grota, a także w hali “Zatorzanka” w Olsztynie oraz przy Placu Wolności w Biskupcu i na Osiedlu Słonecznym w Barczewie.

Skażone mięso indycze trafiło do sklepu przy ul. Rataja w Olsztynie.

W powiecie Lidzbark Warmiński podroby i mięso indyków z ferm pod Płockiem sprzedawano w pięciu sklepach w Ornecie, które mieszczą się przy Placu Wolności i ul. 1-go Maja.

W powiecie braniewskim podroby z indyków najprawdopodobniej zakażonych wirusem H5N1 sprzedawano w sklepie w Wilczętach, a w powiecie elbląskim – w Łępinie.

W komunikacie opublikowanym przez olsztyński Sanepid czytamy, że służby sanitarno-epidemiologiczne skontrolowały wszystkie podmioty dystrybuujące mięso podejrzane o skażenie. Zaznaczono, że skażonego mięsa nie ma w obrocie od 1 grudnia od godz. 12.

Mięso indycze podejrzane o skażenie najwcześniej, bo już 24 listopada, dostarczane było do sklepów w powiatach elbląskim i braniewskim, a w pozostałych 28 i 29 listopada.

5/5 - (5 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH