Lekarze do premiera

W związku z wejściem w życie od 1 stycznia nowych przepisów dotyczących czasu pracy lekarzy, konieczne jest natychmiastowe zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia – uważa prezes Naczelnej Izby Lekarskiej Konstanty Radziwiłł. Wystosował on w tej sprawie list do premiera. Radziwiłł prosi o uchwalenie ustawy, która przewiduje przekazanie części środków Funduszu Pracy do Narodowego Funduszu Zdrowia, oraz ustawy przewidującej systematyczne zwiększanie składki na powszechne ubezpieczenie zdrowotne. Projekty obu ustaw zostały przesłane NRL we wrześniu br.

Radziwiłł domaga się również natychmiastowego podjęcia prac nad uporządkowaniem przepisów regulujących wykonywanie zawodu lekarza w szpitalach pracujących zarówno w formie umowy o pracę, jak i na tzw. kontraktach.

Prezes NRL podkreślił, że po wejściu w życie od stycznia nowych przepisów dyrektorzy zakładów opieki zdrowotnej będą musieli uzyskać zgodę lekarza na pracę w dodatkowych godzinach.

Prawdopodobnie lekarze będą w zamian żądać podwyżek wynagrodzeń, dlatego dyrektorzy placówek musza mieć środki finansowe na zaspokojenie ich roszczeń. Według Radziwiłła, nie będzie to możliwe bez zwiększenia dopływu środków do Narodowego Funduszu Zdrowia.

4.7/5 - (68 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH