Kosztowna sprawa

Na przełomie sierpnia i września niemiecki biegły ma przygotować opinię w sprawie kardiochirurga ze Szpitala MSWiA Mirosława G. Będzie ona dość kosztowna.

Jak dowiedziało się “Życie Warszawy”, same koszty związane z tłumaczeniami przesłanych ekspertowi dokumentów, a potem jego opinii wyniosą około 300 tys. zł. Honorarium biegłego jest okryte tajemnicą. O jakie sumy chodzi, warszawska prokuratura nie chce zdradzić.

Opinię opracowuje światowej sławy specjalista w dziedzinie przeszczepów serca, prof. Roland Hetzer z Kliniki Serca w Berlinie. To sława transplantologii, ma na koncie ponad 500 operacji przeszczepu serca. Prokuratura zdecydowała się zasięgnąć jego opinii, ponieważ chce oceny bezstronnej i na wysokim poziomie. Prof. Hetzer to gwarantuje.

  • Ekspertowi tej klasy nie sposób zarzucić braku obiektywizmu ani braku fachowości – mówi reporterowi “Życia Warszawy” osoba związana ze śledztwem. Opinia ma być gotowa na przełomie sierpnia i września – tak, według informacji warszawskiego dziennika zadeklarował polskim śledczym niemiecki ekspert.

Jak wygląda postępowanie polskiego wymiaru sprawiedliwości w tej sprawie? Najpierw na angielski i niemiecki przetłumaczono dokumenty zebrane przez prokuraturę. Zostały już wysłane do Niemiec. Potem, gdy nasi śledczy otrzymają opinię, od razu trafi ona do tłumacza, który przełoży ją na polski.

  • Taka opinia zawiera mnóstwo specjalistycznych zwrotów medycznych. Tłumacz musi się na tym znać – twierdzi rozmówca “Życia Warszawy”.

Wysokość honorarium biegłego to tajemnica. Podobno nie przekroczy kosztów tłumaczenia.

4.6/5 - (79 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH