Kobiet postanowień noworocznych moc


… mniej palić, więcej czytać, znacznie mniej jeść, mieć chęć do pracy,i żyć inaczej…

Czyżby znowu nic? Ten fragment piosenki Grzegorza Turnaua charakteryzuje się dużą dozą uniwersalizmu. Chyba każda z nas choć raz uczyniła podobne postanowienie noworoczne. Może w siedemdziesiątym ósmym, może w osiemdziesiątym dziewiątym, a może w zeszłym roku powiedziałaś do siebie: „teraz to już na pewno… ten rok będzie inny: zadbam o siebie, zapiszę się na aerobik, pojadę na wczasy odchudzające, będę łykać witaminy, pójdę do dentysty i kosmetyczki”. To już wszystko? O nie, na pewno jest jeszcze mnóstwo obietnic, które można sobie złożyć, jak to wspaniale się urządzimy w tym nadchodzącym, pełnym nadziei nowym roku.
No cóż, ani się obejrzymy, za pasem następna gwiazdka, a my zostajemy z naszym poświęceniem dla męża i dzieci, paroma dodatkowymi kilogramami i niespełnionymi marzeniami o salonie odnowy biologicznej.
A gdyby tak jednak zrealizować w końcu noworoczne postanowienia? No dobrze, chociaż jedno!

Co zrobić, żeby się udało?
Na początek poważnie się zastanów, co możesz, na co masz ochotę i na co cię stać – nie ma sensu wyznaczać sobie ogromnych zadań, ponieważ brak realizacji rodzi tylko frustrację. Kiedy już zastanowisz się, co chcesz osiągnąć w tym roku, koniecznie zapisz to na kartce i zaglądaj do niej co jakiś czas, aby zdać samej sobie relację z postępów.

Następnie postaraj się bardziej skupiać na sobie: myśl o swoim ciele, swoim czasie, słowach, które wypowiadasz, zwolnij tempo, odpoczywaj, leniuchuj… To działa!

Jeśli uda ci się przekonać tę zabieganą, wiecznie zmęczoną i nazbyt przepełnioną poczuciem obowiązku kobietę, którą jesteś, że warto zrobić coś tylko dla siebie, spełnienie noworocznych postanowień nigdy więcej nie będzie dla ciebie problemem.


#pamiętaj!

  • Dom się nie zawali, jeśli raz w tygodniu pójdziesz na basen, na jogę czy aerobik.
  • Dzieci i mąż poradzą sobie bez ciebie, nawet jeśli musieliby wykonać prace ponad siły, np. zmywanie naczyń lub podgrzanie obiadu.
  • Nie tłumacz się, że nie masz czasu! To nieprawda, od ciebie zależy, co z nim zrobisz.
  • Kup sobie raz w miesiącu mały prezent. To może być coś praktycznego albo kompletnie szalonego. Nie bądź wobec siebie skąpiradłem!
  • Stosowanie rygorystycznych diet nie ma najmniejszego sensu. Efekt jo-jo murowany! Zmuszanie się do nadmiernego wysiłku fizycznego także nie przynosi rezultatów – natychmiast po przyjściu do domu pożarłabyś konia z kopytami (najczęściej przed snem). Takimi „zrywami” można zrobić sobie tylko krzywdę.
  • Zastanów się nad swoją dietą. Czy przypadkiem nie jesz za dużo słodyczy, tłuszczów zwierzęcych i nie pijesz za wiele sztucznie barwionych i gazowanych napojów? Jeśli tak, zamień te składniki na warzywa, owoce, produkty zbożowe z grubego przemiału i herbatki ziołowe.
  • Ale też bądź dla siebie wyrozumiała, wybacz sobie wczorajsze ciastko z kremem.
  • Nie rób wszystkiego naraz, na gwałt. Wprowadzaj zmiany po kolei.
  • Delektuj się każdym drobnym zwycięstwem. Bądź z siebie dumna jak paw!
4.9/5 - (52 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH