Jeszcze nie doleciała

W tej chwili nie ma u nas bezpośredniego zagrożenia ptasią grypą.

“Obecnie znów zbliża się okres wzmożonej migracji ptaków, a nasz kraj leży na trasie ich przelotów. W związku z tym liczymy się z możliwością wzrostu zagrożenia ptasią grypą, jesteśmy jednak na tę sytuację przygotowani. W razie odnotowania przypadków zachorowań u naszych najbliższych sąsiadów, natychmiast wejdzie w życie odpowiednie rozporządzenie Ministra Rolnictwa” -informuje pełniąca obowiązki Głównego Lekarza Weterynarii, Ewa Lech.

Jej zdaniem łagodna zima może przyspieszyć migrację ptaków, jednak nie powinna bezpośrednio wpłynąć na wzrost zagrożenia ptasią grypą w naszym kraju.

Przypadki ptasiej grypy u ptactwa domowego wystąpiły w tym roku w Japonii, Korei Płd., Tajlandii, Rosji, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech. Śmiertelne ofiary ptasiej grypy wśród ludzi miały miejsce w Indonezji, Nigerii, Egipcie i Chinach.

Komisja Europejska poinformowała, że testy przeprowadzone ostatnio w laboratorium unijnym potwierdziły, że ok. 1000 indyków padłych na brytyjskiej fermie było zarażonych wirusem H5N1 ptasiej grypy.

5/5 - (36 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH