Ekspert z sercem

Prof. dr hab. med. Zbigniew Gaciong jest ekspertem ogólnopolskiego programu edukacyjno-informacyjnego promującego aktywność zawodową osób z chorobami układu krążenia “Serce na nowo”, którego organizatorem jest polska firma farmaceutyczna Adamed.

Profesor kieruje Katedrą i Kliniką Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii Akademii Medycznej w Warszawie, pełni funkcję konsultanta krajowego w dziedzinie chorób wewnętrznych, jest członkiem krajowych i zagranicznych towarzystw naukowych (m.in. Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, Towarzystwa Internistów Polskich, High Blood Pressure Council – American Heart Association), zasiadał w zarządzie Europejskiego Stowarzyszenia Specjalizacji Medycznych (UEMS).

Wyniki badania opinii publicznej przeprowadzonego na zlecenie polskiej firmy farmaceutycznej Adamed – organizatora programu “Serce na nowo” pokazały, że co drugi Polak uważa osoby, u których rozpoznano choroby układu krążenia, za mniej wydajne w pracy zawodowej, niż osoby zdrowe.

49% ankietowanych stwierdziło, że chorzy z dolegliwościami sercowo-naczyniowymi muszą “uważać na siebie” – nie przemęczać się i unikać stresów. Tymczasem specjaliści podkreślają, że choroby układu krążenia nie muszą ograniczać aktywności zawodowej.

Celem programu “Serce na nowo” jest edukacja Polaków na temat chorób układu krążenia. Do zadań kampanii należy obalenie stereotypów dotyczących niezdolności osób z dolegliwościami sercowo-naczyniowymi do prowadzenia aktywnego życia, a także zachęcenie pracodawców do troski o zdrowie pracowników.

W ramach programu, który wystartował 25 stycznia W całej Polsce prowadzone są konsultacje kardiologiczne. Chorzy otrzymują wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia i poradnik, opracowany przez ekspertów kampanii.

Wszystkie informacje na temat bieżących działań, publikacje specjalistyczne, porady i ciekawostki dla pacjentów są dostępne na stronie internetowej www.sercenanowo.pl.

4.7/5 - (292 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH