Ekonomia zdrowia – Dolivaxil


Badania potwierdziły wysoką skuteczność i dobrą tolerancję Dolivaxilu, co oznacza, że mogą go bezpiecznie stosować dzieci, kobiety ciężarne i karmiące matki, jak również osoby w podeszłym wieku, także cierpiące na choroby przewlekłe.

Okres jesienno-zimowy to czas szczególny. Spośród zagadnień zdrowotnych na pierwszy plan wysuwasię profilaktyka przeciwgrypowa. Warto się przed tymi dolegliwościami zabezpieczyć – oprócz tego, że przeziębienie i grypa wyłączają nas z normalnego funkcjonowania na kilka czy kilkanaście dni, to nieleczona grypa grozi poważnymi powikłaniami zdrowotnymi. Postęp w zakresie profilaktyki przeciwgrypowej wynika z połączenia koncepcji leczenia homeopatycznego i klasycznej terapii uodporniającej, co potwierdzają przeprowadzone badania kliniczne.

Nowoczesna „szczepionka”
Wymienionym badaniom wykonanym w jednym z krajowych ośrodków naukowych został poddany dostępny bez recepty preparat w granulkach Dolivaxil, produkt firmy Dolisos. Jest on przygotowywany na bazie modyfikowanej corocznie klasycznej szczepionki przeciwgrypowej. Badania potwierdziły wysoką skuteczność i dobrą tolerancję preparatu, co oznacza, że mogą go bezpiecznie stosować dzieci, kobiety ciężarne i karmiące matki, jak również osoby w podeszłym wieku, także cierpiące na choroby przewlekłe. Zgodnie z informacją zawartą w ulotce zaleca się stosowanie pierwszych trzech dawek leku w odstępach tygodniowych. Czwartą dozę podajemy mniej więcej miesiąc od przyjęcia trzeciej. Ze wspomnianych badań klinicznych wynika dodatkowo, że w celu zminimalizowania ryzyka infekcji wskazane jest przyjęcie kolejnych dawek leku w odstępach miesięcznych, aż do końca okresu przeziębieniowego. Oznacza to zatem konieczność zużycia dwóch opakowań w okresie od października do kwietnia, ale już jednorazowa dawka zabezpiecza nas przed atakiem grypy.

Jak już wspomniano wyżej, preparat jest podzielony na dozy przeznaczone do jednorazowego zażycia. Ułatwia to jego przyjmowanie – zawartość pojedynczej fiolki wsypujemy do ust i ssiemy do rozpuszczenia się. Musimy jedynie pamiętać, że – tak jak w przypadku wszystkich leków homeopatycznych przyjmowanych doustnie – nie należy tego czynić podczas lub bezpośrednio przed lub po posiłku – powinna nas dzielić od niego przynajmniej godzina.

To się opłaca
Niewątpliwą zaletą Dolivaxilu jest jego cena. Koszt zakupu jednego opakowania to około 17 zł (jedno opakowanie jest już skuteczną dawką szczepionki). Dla porównania na klasyczną szczepionkę przeciwgrypową trzeba wydać między 28 a 30 zł plus koszt szczepienia; w tym przypadku należy jednak pamiętać o dodatkowej wizycie u lekarza i w gabinecie zabiegowym.

W sytuacji, kiedy zrezygnujemy z kuracji uodporniającej (abstrahując od strat związanych ze zwolnieniem lekarskim i dyskomfortem, jaki niesie ze sobą infekcja), musimy liczyć się z co najmniej podobnym wydatkiem niezależnie od zestawu leków, na jaki się zdecydujemy. Można łatwo obliczyć, że jedno przeziębienie kosztuje nas więcej niż jedna szczepionka Dolivaxilu, a może się ono powtórzyć w ciągu sezonu wielokrotnie.

Dolivaxil dość skutecznie chroni zarówno przed grypą, jak i infekcją grypopodobną, nie narażając pacjenta na dodatkowe koszty. Zakupienie powyższego zestawu łagodzącego objawy takiej infekcji nie zabezpiecza nas na przyszłość przed przebyciem następnej. Z kolei klasyczna szczepionka przeciwgrypowa chroni nas tylko przed grypą. W świetle tego wybór Dolivaxilu wydaje się uzasadniony zarówno ze zdrowotnego, jak i ekonomicznego punktu widzenia.


Więcej o produkcie czytaj w leksykonie leków: Dolivaxil

4.9/5 - (282 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH