Doświadczenie w aptece

Polacy przy zakupie leków bez recepty kierują się głównie własnym doświadczeniem (35 proc. badanych) i rekomendacją farmaceutów (35 proc. badanych) – wynika z raportu TNS OBOP przesłanego PAP we wtorek. Z badania wynika, że prawie jedna piąta (17 proc.) badanych czerpie informacje na temat leków dostępnych bez recepty z ulotek reklamowych. Jest to podobny wynik, jak w badaniu z 2003 roku (15 proc.).

Co czwarty badany przyznał, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przyniósł lub otrzymał ulotki dotyczące leków bez recepty. Taka sytuacja zdarza się najczęściej osobom z wyższym wykształceniem (34 proc.), oraz oceniającym swoją sytuację materialną jako dobrą (32 proc.)

Najwięcej ulotek pochodzi z aptek (63 proc.). Kolejne 35 proc. badanych dostało ulotkę do domu, a jedna piąta – w przychodni lub szpitalu.

85 proc. badanych, którzy otrzymują ulotki, czytało je lub przeglądało, a 41 proc. w wyniku przejrzenia ulotki kupiło reklamowany lek.

Raport “Zwyczaje zakupowe Polaków związane z nabywaniem leków” został przygotowany w ramach badania Omnibus zrealizowanego w okresie 10-14 maja 2007 roku na próbie 1003 Polaków w wieku 15 lat i więcej.

4.9/5 - (332 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH